سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

متراژ حفاری چاه های نفت و گاز از مرز ۳۰۰ هزار متر گذشت

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از حفاری و تکمیل ۱۵۵ حلقه چاه از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: متراژ حفاری در این مدت از مرز ۳۰۰ هزار متر عبور کرد. 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهران مکوندی افزود: از مجموع ۱۵۵ حلقه چاه نفت و گاز حفاری شده، ۶۹ حلقه توسعه ای، ۲ حلقه اکتشافی و ۸۴ حلقه تعمیری و تکمیلی بوده است.
مکوندی به جلوافتادگی برنامه های حفاری بر اساس شاخص تعیین شده متقاضیان اشاره کرد و گفت: طی این مدت، ۲۸ حلقه چاه نفت و گاز با ۳۵۸ روز جلوافتادگی تکمیل و در مدار تولید قرار گرفته است که از نظر اقتصادی و تولید نفت و گاز بسیار ارزشمند است.
وی به محدوده عملیات های انجام شده در مناطق نفت خیز کشور اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۹۲حلقه چاه در محدوده عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ۱۳ حلقه نفت مناطق مرکزی ایران، ۱۱ حلقه فلات قاره ، ۳۷ حلقه به صورت پروژه ای و ۲ حلقه اکتشافی، تکمیل و تحویل شده است.
مکوندی تصریح کرد: از مجموع حفاری های انجام شده، ۹۰ هزار و ۲۸۹ متر مربوط به ۴۰ حلقه چاه، با ۵۷ روز جلوافتادگی در پروژه های قراردادی و کلید در دست بوده است.
وی به تعداد جا به جایی دستگاه های حفاری خشکی در اقصی نقاط میهن اسلامی اشاره کرد و گفت: در ۱۰ ماه گذشته، ۱۲۷ جا به جایی در مناطق عملیاتی استان های نفت خیز کشور صورت پذیرفته است.
شرکت ملی حفاری ایران با در اختیار داشتن امکانات، تکنولوژی های روز و نیروی انسانی متخصص و مجرب یکی از بزرگترین شرکت های حفاری در کشور است که عملیات حفاری چاه های نفت و گاز را با ۷۴ دستگاه حفاری خشکی و دریایی سبک، سنگین و فوق سنگین در اقصی نقاط میهن اسلامی به انجام می رساند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۱۲۲۹۷ بازدید