سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

رفع چالش های اقتصادی کشور نیازمند نوآوری و ایده پردازی صاحبنظران است

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت بر ضرورت نوآوری و ایده پردازی از سوی صاحبنظران برای برطرف کردن چالش های موجود در اقتصاد کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا کاتوزیان در همایش تفکر بسیجی، پژوهش و اقتصاد مقاومتی که هم اکنون (چهارشنبه؛ ۲ بهمن ماه) در محل پژوهشگاه صنعت نفت در حال برگزاری است، بر ضرورت نوآوری و ایده پردازی از سوی صاحبنظران برای برطرف کردن چالش های موجود در اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: تصمیم گیری صحیح در این زمینه، مستلزم شناخت ابعاد و چارچوب چالش ها، فرصت ها و تهدید هاست.

وی با اشاره به پتانسیل های بالقوه موجود در اقتصاد کشور، گفت: هم اکنون به برنامه ریزی بلند مدت و همه جانبه در بهره گیری از این ظرفیت ها، موهبت های الهی و نیروی انسانی کارآمد نیازمندیم تا با تخصیص بهینه منابع، آینده اقتصادی مطمئن و پررونقی را پیش رو داشته باشیم.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست بلکه واقعیتی ناظر بر ملاحظات داخلی و خارجی حاکم بر مناسبات بین المللی است.
 کاتوزیان افزود: بدون شک تحقق اقتصاد مقاومتی، نیازمند بستر سازی در عرصه های خودباوری، ارتقا توان فکری و عملی، تولید ملی، تامین منابع انسانی و مالی، سیاستگذاری صحیح و کارآفرینی است که به یقین، تبیین این مولفه ها با کمک دانشگاهیان، پژوهشگران و اصحاب علم و دانش محقق می شود.
وی با بیان اینکه تلاش های پژوهشگاه صنعت نفت تاکنون منجر به ارائه خدمات و محصولات تاثیرگذار در روند رشد هر چه بیشتر صنعت نفت ایران شده است، افزود: این مرکز پژوهشی امروزه با داشتن بیش از ۷۰۰ نفر نیروی متخصص و سرآمد در علم و دانش، توانسته گام های ارزشمندی در مسیر توسعه و پیشرفت فناوری،علم و معرفت بردارد.
کاتوزیان اظهار امیدواری کرد که همایش تفکر بسیجی، پژوهش و اقتصاد مقاومتی، بتواند سرآغاز تحولی تازه در اقتصاد کشور باشد و نتایج آن مورد استفاده برنامه ریزان و سیاستگذاران قرار گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۵۹۲۸۱ بازدید