سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

۶ پانل و ۱۲ میزگرد تخصصی در هم اندیشی نظام جدید قراردادهای صنعت نفت

سومین جلسه کمیته علمی هم اندیشی نظام جدید قراردادهای نفتی با هدف انتخاب عناوین پانل ها و میزگردهای تخصصی برگزار شد.

 دبیر کمیته علمی این هم اندیشی ، با اعلام این خبر افزود : در این جلسه مقرر شد تا در طول دو روز برگزاری این رویداد در مجموع ۶ پانل و ۱۲ میزگرد برگزار شود.

دکتر مهران امیرمعینی از جایگاه بین­المللی و منطقه­ای صنعت نفت و گاز ایران و امنیت جهانی انرژی ، فرصت­ها و چالش­های بالادستی صنعت نفت و گاز ایران ، معرفی چارچوب­ها و ترتیبات جدید قراردادی در صنایع بالادستی نفت و گاز ، جایگاه انرژی در توسعه اقتصاد ملی و نیز توسعه صنعت نفت و گاز ایران و نقش­پذیری بخش خصوصی  به عنوان محور های پانل های هم اندیشی نام برد که در روز نخست و صبح روز دوم برگزار خواهند شد و به مسایل کلان و اصلی این حوزه اختصاص خواهند یافت .

به گفته وی  در هر پانل، صاحب نظران و متخصصان دانشگاهی در کنار مدیران باسابقه بخش خصوصی و دولتی صنعت نفت ایران به ارایه دیدگاه های خود خواهند پرداخت.

امیر معینی همچنین از برگزاری ۱۲ میزگرد تخصصی در عصر روز دوم خبر داد که به طور همزمان در سالن های مرکز همایش های صدا و سیما ، محل برگزاری این رویداد، اجرا خواهند شد.

به گفته دبیر کمیته علمی ، میزگردهای  تخصصی با هدف بررسی ابعاد مختلف قراردادهای صنعت نفت و گاز برگزار شده و شرکت کنندگان و علاقمندان فرصت خواهند داشت تا نظرات و دیدگاه های خود را در جمع متخصصان و مدیران صنعت مطرح کنند.

وی افزود : در هر یک از این جلسات ،اعضای منتخب کمیته بازنگری در قراردادهای نفتی برای دریافت نظرات شرکت کنندگان حضور دارند و همه مباحث ارایه شده  ضبط و پیشنهادهای افراد نیز به نام آنها در مستندات هم اندیشی ثبت و منتشر می شود.

دبیر کمیته علمی اظهار امیدواری کرد که این رویداد به  فرصتی برای هم اندیشی واقعی صاحب نظران و فعالان صنعت نفت ایران در جهت بهبود قراردادهای نفتی ایران بدل شود و از متخصصان علاقمند به مشارکت در مباحث دعوت کرد تا با مراجعه به وبسایت هم اندیشی پیشنهادها و نظرات خود را با کمیته علمی درمیان نهند.

گفتنی است که  وبسایت هم اندیشی به نشانی  www.oicr.irبه علاقمندان فرصت می دهد تا نظرات خود را در قالب محورهای تخصصی رویداد طرح و ارایه نمایند. این پیشنهادها همزمان برای  تمام اعضای کمیته علمی و گردانندگان پانل ها ارسال می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۳۰۴۲۲ بازدید