سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

اختصاص بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تدوین دانش فنی ساخت تجهیزات صنعت

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از اختصاص بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تدوین دانش فنی ساخت تجهیزات صنعت نفت از سوی این شرکت در ۲ سال اخیر خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید بورد روز جمعه (۲۷ دی) در جمع خبرنگاران از اختصاص بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تدوین دانش فنی ساخت تجهیزات صنعت نفت از سوی این شرکت در ۲ سال اخیر خبر داد و گفت: این اعتبار از سوی واحد پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و در قالب پروژه های پژوهشی با همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی هزینه می شود.
وی با بیان این که مهمترین بخش در فرآیند ساخت تجهیزات پیچیده صنعت نفت دستیابی به دانش فنی و فناوری ساخت آنهاست گفت: با در اختیار داشتن فناوری ساخت قطعات و تجهیزات، ساخت و تولید انبوه آنها به راحتی امکان پذیر خواهد بود.
بورد با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۷۰ درصد از نیازهای ما از سوی سازندگان داخلی تامین می شود افزود: به منظور حمایت بیشتر از سازندگان و تسریع در بومی سازی اقلام مورد نیاز صنعت نفت کارگروهی متشکل از کارشناسان این شرکت و سازندگان داخلی بومی استان خوزستان تشکیل شده است.
وی ادامه داد: این شرکت بومی سازی ۳ تجهیز مهم شامل پمپ های فرآیندی، کمپرسورها و توربین های گازی را در دستور کار خود دارد و در این نمایشگاه نیز قرارداد بومی سازی پمپ فرآیندی BB3 برای نخستین بار در کشور با یک شرکت سازنده داخلی امضا شد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به رشد کمی و کیفی در پنجمین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان گفت: در این نمایشگاه ۲۰۰ شرکت و سازنده داخلی حضور داشتند که امیدواریم با توسعه فضای نمایشگاه اهواز در سال های آینده امکان حضور دیگر شرکت های متقاضی فراهم شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۰۴۳۲۲ بازدید