سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

حضور پر رنگ متن در پنجمین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان

  پنجمین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان در اهواز، پایتخت نفت کشور از روز سه شنبه (٢۴ دیماه ) با حضور بیش از ۲۴۰شرکت و سازنده داخلی آغاز به کار کرد و تا روز جمعه (٢٧ دیماه ) دایر بود.12

  به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت ، مهندس جوادی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت از جمله اشخاصی بودند که از غرفه شرکت متن واقع در سالن شهید تندگویان بازدید و در جریان آخرین پیشرفت طرحهای این شرکت  قرار گرفتند.

  در این نمایشگاه بیش از۲۴۰ شرکت داخلی که در زمینه ساخت قطعات و تجهیزت مورد استفاده در صنایع نفت، گاز، پالایش،پتروشیمی و حفاری فعالیت می کنند، مشارکت داشتند. طبق گزارشات، امسال تعداد شرکت های حاضر در نمایشگاه در مقایسه با سال گذشته ٣۵ درصد افزایش داشته و ۴۶ درصد از شرکت ها، سازندگان و صنعتگران در این نمایشگاه نیز از استان خوزستان بودند.

  گفتنی است نمایشگاه اهواز پس از نمایشگاه بین المللی نفت تهران مهم ترین نمایشگاه در عرصه صنعت نفت کشور محسوب می شود و شرکت متن با حضوری پر رنگ در این نمایشگاه به معرفی طرحها و پروژه های در دست اجرای خود برای جمع صنتعگر کشور، مدیران بخش خصوصی و دولتی  و همچنین دانشجویان و اساتید دانشگاهی حوزه نفت، گاز  پتروشیمی و حفاری پرداخت.

  برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی برای شرکت های نفتی و سازندگان بود تا با تعامل و تبادل دانش و تجربیات زمینه های لازم برای بومی سازی و خوداتکایی در توسعه کشور و استان خوزستان فراهم شود.

بر اساس آمار سال گذشته،  ۴ نمایشگاه صنعت نفت و ده نمایشگاه صنعت حفاری در استان برگزار شده بود که به منظور افزایش توانمندی ها و کاهش هزینه های شرکت های سازنده، امسال این نمایشگاه ها ادغام و در قالب نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ دی ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۵۲۵۷۰ بازدید