سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی برنامه تولید نفت مارون

برنامه تولید در شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، با وجود تحریم های تحمیلی علیه صنعت نفت ایران، طی ۹ ماهه نخست امسال به میزان ۱۰۰٫۲ درصد محقق شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از حفظ توان تولید این شرکت خبر داد و گفت: با اقدامات و فعالیت های انجام شده در ارتباط با چاه های موجود، توان تولید حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز مارون حفظ شد.

سید عبدالله موسوی افزود: عملیات رفع مانع آسفالتینی با تزریق حلال های مخصوص توسط دستگاه لوله مغزی سیار در برخی چاه های بنگستانی از جمله اقدام هایی است که توان تولید شرکت را همچنان بالا نگه داشته است.

وی افزود: طی ۹ ماه نخست امسال، فرصت هایی حاصل شد تا بتوانیم تعمیرات اساسی برخی از مخازن نفتی در تأسیسات خود را به دست توانای کارکنان سازمان انجام دهیم.

موسوی به انجام مراحل نهایی تعمیرات اساسی مخزن ائتلاف کننده واحد بهره برداری شماره ۴ مارون و احداث خط لوله ۱۲ اینچ حد فاصل واحدهای شماره ۳ و ۴ مارون به طول ۱۳۳۵۰ متر با هدف انتقال نفت نمکی شادگان و استفاده از ظرفیت موجود در نمکزدایی شماره ۴ مارون اشاره کرد و گفت: تعمیرات خط لوله ۲۰ اینچ گاز نیز در همین مدت انجام شد تا از سوزاندن حدود ۳۰ میلیون فوت مکعب گاز در روز جلوگیری شود.

وی با اشاره به برنامه تعهد تولید در ارتباط با چاه های توسعه ای، تعمیری و ترمیمی و عملکرد شرکت طی ۹ ماه نخست امسال، افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در بخش چاه های توسعه ای، ۱۲۰ درصد، در بخش چاه های تعمیری ۱۰۰ درصد و در بخش چاه های ترمیمی ۱۰۷ درصد تحقق برنامه داشته است و تاکنون توانسته برآیند ۵+ هزار بشکه در روز  را به خود اختصاص دهد.

شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون عهده دار تولید نفت و گاز از میادین مارون، کوپال و شادگان است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ دی ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۵۲۳۳۸ بازدید