سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

مجلس مخالف افزایش جهشی قیمت حامل های انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید براینکه بنیان اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها در فاز اول درست گذاشته نشد، گفت: نباید درآمدهای بودجه را تخیلی نوشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدسعید انصاری، با تاکید بر اینکه بنیان اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها در فاز اول کج گذاشته شد، گفت: اگر رسالت دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد و مستحق بودن افراد تحت پوشش آنها را برای دریافت کمک قبول داریم باید امکانات و درآمد حاصل از هدفمندسازی یارانه ها را بین آنها توزیع کنیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره افزایش قیمت بنزین در قالب فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها، با تاکید بر اینکه هدفمندسازی یارانه ها درراستای کاهش فقرآغاز شد افزود: با افزایش قیمت بنزین مخالفم چرا که پیرو این افزایش قیمت، حمل و نقل و به تبع آن کالاهای مصرفی مردم و اقلام خوراکی گران می شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی باید تدریجی باشد و نه یکباره و مجلس نیز با افزایش جهشی قیمت ها مخالف است، افزود: عواقب افزایش ناگهانی  قیمتها را در چند سال اخیر دیدیم  از این رو بهتر است در فاز بعدی هدفمندسازی یارانه ها افزایش قیمتها سالانه و تدریجی باشد تا کمتر به معیشت مردم آسیب وارد شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه در تحلیل و ارزیابی اعتبارات پروژه های عمرانی و نحوه توزیع این اعتبارات، گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام کار درستی است و نباید درآمدهای بودجه را تخیلی نوشت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ دی ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۵۵۳۱۶ بازدید