سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

قیمت تمام شده پروژه های پژوهشگاه صنعت نفت کاهش می یابد

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از تلاش این مجموعه برای کاهش قیمت تمام شده هزینه پروژه های جاری به منظور سهولت واگذاری و تعامل بیشتر با صنایع داخلی و خارجی خبر داد. 
حمیدرضا کاتوزیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، گفت: کاهش قیمت تمام شده هزینه پروژه های جاری در اولویت های کاری پژوهشگاه صنعت نفت قراردارد.
وی تعداد پروژه های در دست اجرای پژوهشگاه صنعت نفت را بیش از ۲۰۰ مورد اعلام کرد و افزود:  تعدادی از این پروژه ها به مرحله امضا قرارداد و تعدادی دیگر نیز در حال طی مراحل مقدماتی و مطالعاتی هستند.
کاتوزیان با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت مهمترین بازوی پژوهشی در کشور محسوب می شود، گفت: این مجموعه در صدد ارتقا ارتباطات و تعامل با صنایع داخلی و خارجی به منظور رفع هر چه بیشتر مشکلات بخش نفت و گازاست.
وی استقلال صنعتی و ملی را یکی از دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت معرفی کرد و افزود: این استقلال از دستاوردهای آزمایشگاه های این مجموعه حاصل شده است و نتایج حاصل از آن، توانسته نوآوری های زیادی را فعالیت های گسترده ی صنعت نفت ایجاد کند.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به برنامه جامع اصلاح ساختار رویه و فرآیندهای داخلی این مجموعه اشاره کرد و گفت: این برنامه در راستای در خواست مشتریان به منظور چابک سازی سازمان در دستور کار قرار گرفته است.
کاتوزیان عملکرد پژوهشگاه صنعت نفت را درحوزه های نانو تکنولوژی و کاتالیست مثبت ارزیابی و تصریح کرد: در گذشته عمده کاتالیست ها از کشورهای خارجی وارد کشور می شد که خوشبختانه اکنون به همت پژوهشگران داخلی، بخش عمده این کاتالیست ها در مقیاس آزمایشگاه و پایلوت در کشور تولید می شوند و بخشی از آنها نیز به بخش خصوصی واگذار شده است و در این زمینه تقریبا به خود کفایی رسیده ایم.
وی به فعالیت های این مجموعه در بخش جی تی ال و تبدیل نفت سنگین به سبک اشاره و تصریح کرد: این مجموعه آماده واگذاری این دو دانش فنی به بخش خصوصی است.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت پیشرفت پروژه شناسایی شیل های نفت و گاز را درنیمه جنوبی کشور ۶۰ درصد عنوان کرد و افزود: در این زمینه قراردادهایی با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران منعقد شده است و تا دو سال آینده شاهد نتایج مثبت این قراردادها و تاثیر آنها در صنعت نفت خواهیم بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ دی ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۵۲۳۹۰ بازدید