سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

تحقق تولید تکلیفی و تأمین سوخت زمستان اولویت اصلی شرکت نفت و گاز شرق است

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در بازدید از شرکت نفت و گاز شرق بر ضرورت تحقق تولید تکلیفی و تأمین سوخت زمستانی تاکید کرد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سلبعلی کریمی، پس از بازدید از شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق و منطقه عملیاتی خانگیران، در جلسه ای  با هدف تأمین سوخت زمستانی با حضور مدیران این شرکت حضور یافت.
وی با اشاره به اهمیت تأمین سوخت زمستانی کشور گفت: با توجه به این نکته که این شرکت، گاز پنج استان شمال کشور را تأمین می کند، باید همه تلاش خود را متوجه تأمین تولید تکلیفی کنیم و با همکاری نزدیک با پالایشگاه شهید هاشمی نژاد، وظیفه ملی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.
کریمی، پیگیری و اجرای پروژه های سرمایه ای به ویژه پروژه های مرتبط به تولید تکلیفی و توجه بیشتر به برداشت حداکثری از مخزن مشترک و ارائه اقدام های انجام شده و راهکارهای پیشنهادی را از دیگر برنامه های راهبردی این شرکت برشمرد.
وی تصریح کرد: برداشت حداکثری از مخازن مشترک برنامه راهبردی و اولویت نخست وزارت نفت است و ما نیز در این راستا باید برنامه ریزی جامع و اصولی داشته باشیم؛ همچنین پروژه های مربوط به مخازن کشف شده جدید که توسعه و بهره برداری آن به شرکت تفویض می شود، باید به سرعت به مرحله عملیاتی و اجرایی وارد شود.
به گزارش NIOC، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق یکی از سه شرکت فرعی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که مسئولیت تولید و بهره برداری از مخزن عظیم گاز ترش مزدوران و سه مخزن گاز شیرین شوریجه  B، شوریجه D و گنبدلی در شهرستان سرخس واقع در ۱۸۰ کیلومتری شهر مشهد را به عهده دارد. این شرکت مسئولیت تأمین گاز خانگی پنج استان شرق و شمال کشور شامل خراسان رضوی، جنوبی، شمالی، مازندران و بخشی از استان سمنان را به عهده دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۲۲۵۵۱ بازدید