سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

تودیع و معارفه رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران برگزار شد

مراسم تودیع محمد حسین دانشفر و معارفه فرهاد داراخانی، رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران با حضور رکن الدین جوادی و رئیس سازمان حراست وزارت نفت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مراسم تودیع و معارفه رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران امروز (۳۰ آذر ماه) با حضور رکن الدین جوادی؛ مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، هوشنگ ایزدی؛ رئیس سازمان حراست صنعت نفت و مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

در این مراسم رکن الدین جوادی با بیان اینکه سازمان حراست به جهت اینکه می تواند منشأ خیر و دافعه زیادی باشد بسیار حائض اهمیت است، تصریح کرد: سازمان حراست یک مجموعه درهم تنیده است چرا که تمام افراد شاغل در صنعت نفت با آن در تعامل هستند.

وی با اعلام اینکه بیش از ۱۳ هزار نفر (حدود ۲۱ درصد ) از کارکنان شاغل در شرکت ملی نفت نیروهای شاغل در واحد حراست را تشکیل می دهند، افزود: سازمان حراست هم به جهت کثرت افراد شاغل در این مجموعه و هم به جهت حفظ امنیت درسازمان از جایگاه ویژه ای برخوردار است..

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: همانقدر که حراست می تواند در یکپارچی، امید بخشی و همچنین نظم در سازمان نقش بسیار بالایی داشته باشد در صورت عدم اجرای صحیح ماموریت های محوله، نقش مخرب در سازمان ایفا خواهد کرد.

جوادی گفت: امید است رییس جدید حراست شرکت ملی نفت ایران بتواند در انجام کارهای محوله و همچنین در راستای تعامل با همکاران موفق عمل کند.

هوشنگ ایزدی؛ رئیس سازمان حراست وزارت نفت نیز در این مراسم با بیان اینکه امنیت یک واژه نسبی بوده و مطلق نیست گفت: یکی از وظایف حراست شناسایی مشکلات سیستم و گام در جهت رفع موانع و مشکلات موجود در آن است.

وی توضیح داد: برخی از مشکلات موجود در سیستم در بخش اجتماعی قابل حل است اما اگر حراست نتواند خوب عمل کند، این موضوع اجتماعی به یک مسئله سیاسی تبدیل خواهد شد و اگر به مسئله سیاسی توجه نشود، مسئله امنیتی شده و حل کردن آن نه تنها سخت تر بلکه هزینه بر خواهد بود.

ایزدی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف حراست، اشراف اطلاعاتی به محیط است، توضیح داد: در سازمان های دولتی نفاق و درویی بیش از فساد مالی، مطرح است که می تواند به مجموعه آسیب های زیادی را وارد کند.

رئیس سازمان حراست وزارت نفت اضافه کرد: صلاحیت افراد نباید بر اساس وزن پرونده مورد بررسی قرار گیرد بلکه باید صلاحیت های هر شخص مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه حراست وظیفه صیانت از منابع انسانی را برعهده دارد، عنوان کرد: حراست وظیفه دارد جسم یا روح یک فرد را حفاظت کند.

ایزدی ادامه داد: برخی از نیروهای انسانی به دلیل نوع برخوردهایی که با آنها شده انگیزه کاری خود را از دست داده اند و این نیروی انسانی به عنوان ثروت یک سازمان دچار آسیب خواهد شد.

رئیس سازمان حراست صنعت نفت اظهار داشت: علاوه بر اینکه دقت در جمع آوری اطلاعات و اخبار حائض اهمیت است به همان اندازه فاش نشدن اطلاعات و عدم دستیابی افراد سیاسی به آن اطلاعات نیز مهم است.

وی اعلام کرد: حراست پس از کسب اطلاعات مورد نیاز باید آن را در اختیار مدیر مجموعه قرار دهد.

محمد حسین دانشفر نیز در خصوص اقدامات انجام شده طی چند سال اخیر گفت: رویکرد حراست رویکرد تعاملی بوده و همیشه حراست سعی داشته است در جهت تحقق اهداف شرکت ملی نفت ایران که تولید نفت و گاز است، گام بردارد.

وی با بیان اینکه حراست تلاش کرده است که شان نیروی انسانی حفظ شود، تصریح کرد: در حوزه آموزش نیز حراست شرکت ملی نفت ایران تنها واحدی بوده که تمام دوره های ابلاغی از سوی حراست کل کشور را به اجرا در آورد.

دانشفر توضیح داد: تلاش شد که رویکر حراست شرکت ملی نفت ایران از حفاظت فیزیکی به حفاظت فناوری اطلاعات تغییر پیدا کند به گونه ای که هم اکنون حراست شرکت ملی نفت ایران آمادگی مقابله با تهدید های روز را دارد.

فرهاد داراخانی نیز محورهای کاری خود را اعلام کرد و گفت: بهبود و توسعه نیروی انسانی و ساختار سازمانی، بهبود و توسعه منابع فیزیکی و مدیریت اموال و دارائی ها، بهبود و توسعه منابع مالی و مدیریت درآمدها و هزینه، بهبود و توسعه منابع اطلاعاتی،مدیریت فناوری و IT و همچنین مدیریت رشد و پایندگی پایدار سازمانی از جمله محورهای کاری حراست شرکت ملی نفت ایران خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دی ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۲۸۵۲۰ بازدید