سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

ظرفیت تولید نفت خام رشادت،۶ هزار بشکه در روز افزایش می یابد

معاون مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از اجرای پروژه های جدید مرتبط با حفظ توان تولید نفت در دو میدان نفتی رشادت و رسالت خبر داد.
 معاون مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران در نظارت بر بهینه‌سازی مصرف انرژی و ارزشیابی طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار NIOCبا تاکید بر اهمیت اجرای پروژه های مرتبط با سکوهای میدان نفتی رشادت (R4) و میدان نفتی رسالت (R1) در منطقه عملیاتی لاوان، اعلام کرد: با توجه به اهمیت استمرار و حفظ توان تولید نفت در خلیج فارس،امکان تعریف و انجام پروژه‌های مرتبط با حفظ توان تولید نفت در این سکوها مورد تایید برنامه ریزی تلفیقی قرار گرفته است.
عبدالرضا اسدی با بیان اینکه این پروژه ها پس از طی فرایند تصویب‌خواهی اعتبار و محل تامین مالی آنها، قابلیت اجرایی خواهند داشت، افزود: تقویت سازه زیر‌ آب سکوی رشادت، تعمیرات اساسی سازه سکوی رسالت و تعمیر چاه‌های تولید نفت میدان رسالت از جمله این پروژه هاست.
اسدی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، یک دستگاه موتور ژنراتور گازی جدید به موازات ژنراتورهای دیزلی موجود برای تولید برق در سکوی رشادت نصب شده است که پیش بینی می‌شود پس از راه‌اندازی موتور ژنراتور گازی جدید و افزایش تولید برق در این سکو، ظرفیت تولید نفت‌خام به میزان ۶ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
وی افزود: همچنین مراحل نهایی راه‌اندازی ۲ دستگاه توربوژنراتور گازی جدید بر روی سکوی تولید برق (GP) میدان نفتی رسالت در دست انجام است که پس از راه اندازی آنها، مصرف سوخت گازوئیل در این سکو به صفر خواهد رسید.
به گفته اسدی، راه اندازی ۲ دستگاه توربوژنراتور گازی جدید بر روی میدان رشادت از آلودگی زیست محیطی ناشی از سوزاندن گازهای همراه نفت و مصرف سوخت گازوئیل نیز جلوگیری می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۳۷۳۶۲ بازدید