سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

اختتامیه عملیات پاکسازی میدان نفتی آزادگان جنوبی

6جلسه اختتامیه عملیات پاکسازی میدان نفتی آزادگان جنوبی با حضور رئیس و کارکنان حراست شرکت مهندسی وتوسعه نفت، نماینده طرح آزادگان جنوبی، نمایندگان شرکت های پیمانکاری پاکسازی و دستگاه نظارت پروژه در کمپ آزادگان جنوبی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی وتوسعه نفت، این پروژه در ۲ بخش الف و ب با مساحت اولیه ۲۳ میلیون متر مربع عملیات پاکسازی چشمی و سطحی، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع پاکسازی عمیق و همچنین ۲۶۸ نقطه عملیات پاکسازی خیلی عمیق تا عمق ۱۲ متر صورت گرفته  و در هر ۲ بخش الف و ب بنا به ضرورت های ایجاد شده مناطق جدیدی در چهارچوب ۲۵% اضافه کاری سقف پروژه به پیمانکار ابلاغ شده است.

این عملیات به درخواست پیمانکار بیع متقابل طرح آزادگان جنوبی و با استفاده از توانمندی داخلی و با توجه به اضافه کاری اعلام شده، ظرف مدت ۱۲ ماه و در بیش از ۹۵% مناطق زودتر ازبرنامه زمانبندی طرح، محقق شده است.

ضمناً در برخی مناطق و موقعیت چاه ها به منظور عملیات پاکسازی، ابتدا ایجاد خشکسالی در منطقه ضروری بوده که حجم بالایی از عملیات خاکی را در بر داشته

گفتنی است: طبق آمار بدست آمده تعداد مهمات و گلوله عمل نکرده مکشوفه از منطقه و میدان مین به ۹۹۰ عدد می رسد.

در ادامه این جلسه در مورد سامانه اطلاعات عملیات پاکسازی (GIS) طرح و اطلاعات پاکسازی ثبت شده در این سامانه توضیحاتی به حاضرین ارائه شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۳۵۱,۳۵۳ بازدید