سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ EN
کیان خبر داد:

ارایه خدمات بهداشت و درمان صنعت نفت به ۸۰۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش

به گزارش نفت نیوز، دکتر محمد جواد کیان از دریافت مجوز بخش سیتی آنژیو قلب خبر داد و گفت: در سال جاری این بخش در بیمارستان فوق تخصصی نفت راه اندازی می شود افزون بر این، تجهیز بیمارستان نفت به دستگاه MRI و توسعه بخش آنژیوگرافی نیز در دستور کار سازمان بهداشت و درمان قرار دارد.
کیان نوسازی ناوگان تجهیزات پزشکی با بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات و ایجاد بخش پیوند مغز استخوان در بیمارستان فوق تخصصی نفت را از دیگر برنامه های سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در سال جاری اعلام کرد.

وی از آغاز احداث چندین مرکز جدید درمانی در سال جاری خبر داد و گفت: عملیات ساختمانی مربوط به این مراکز به زودی در نقاط مختلف کشور از جمله اهواز، شیراز، اصفهان، شاهین شهر، مشهد، تهران و ماهشهر آغاز می شود.
کیان با بیان اینکه هم اکنون کارت هوشمند سلامت در استان بوشهر و مرکزی توزیع شده است اظهار کرد: مراحل پایانی چاپ این کارت ها نیز در تهران و اهواز در حال انجام است و به زودی توزیع می شود.

مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت مراکز مجهز به سیستم پزشکی از راه دور را در طی سال گذشته ۱۶ مرکز اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت قرار است که تعداد این مراکز در سطح کشور در آینده  به ۹۰ مرکز برسد.
کیان با بیان اینکه در طی ۲ سال گذشته حدود ۱۵۰۰ ویزیت از طریق سیستم پزشکی از راه دور با موفقیت انجام شده است افزود: در سال جاری در صورت اعلام آمادگی شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران، مراکز مجهز به تله مدیسین را در سطح کشور افزایش می دهیم.

وی اظهار کرد: هم اکنون سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به ۸۰۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش طبی خود خدمات ارائه می دهد که این افراد شامل شاغلان و بازنشستگان صنعت نفت و خانواده های آنها و همچنین افراد بومی مناطق عملیاتی است.

کیان با بیان اینکه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، خدمات بهداشتی و درمانی خود را از طریق ۲۳۰ مرکز درمانی صنعتی، خانواده و پلی کلینیک ارائه می دهد گفت: افزون بر این، سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با بیش از ۲ هزار مرکز درمانی در سراسر کشور قرارداد دارد و خدمات بهداشتی و درمانی خود را از طریق ۹ هزار پزشک ارائه می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۴۵۱,۰۷۶ بازدید