سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

تولید گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به حدود ۳۰۲ میلیون متر مکعب در روز رسید

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران موفق شد با تولید دو میلیون متر مکعب گاز بیش از تعهد تکلیفی، تولید خود را به حدود ۳۰۲ میلیون متر مکعب در روز برساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی فکور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با بیان این مطلب اظهار داشت : این شرکت با توجه به اینکه در دو حوزه نفتی و گازی فعالیت می کند، همواره علاوه بر تولید تکلیفی، بسته به نیاز کشور مقدار تولید را افزایش می دهد.
وی ادامه داد : دراین راستا این شرکت موفق شد طی هفته گذشته با افزایش تولید دومیلیون متر مکعب گاز، که برابر بیش از نیمی از گاز مورد نیاز استان یزد است، کمبود گاز ناشی از برودت هوای کشور را جبران کند.
 فکور در رابطه با تولید صیانتی و اختصاص بالاترین نرخ تولید گاز در سطح شرکت های تابعه ملی نفت ایران طی دو سال متوالی به این شرکت اظهار داشت : این شرکت در برنامه های صیانتی برداشت از میادین نفت و گازدر کنار تلاش شبانه روزی کارکنان خویش تاکنون موفق شده بالاترین نرخ تولید گاز و تولید صیانتی در سطح شرکت ملی نفت ایران را به خود اختصاص دهد.
مهدی فکور افزود: همچنین طی دو سال ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، به عنوان شرکت نمونه تولیدی در شرکت ملی نفت ایران معرفی شده است و در سال گذشته نیز با شش درصد افزایش تولید نسبت به سال قبل از آن همچنان محوریت تولید گاز و تامین انرژی کشور را عهده دار بوده است.
بر اساس این گزارش ,شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یکی از پنج شرکت اصلی تولیدی در ساختار شرکت ملی نفت ایران است که در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۷۷ تاسیس شده است. این شرکت مسئولیت تولید گاز و نفت از ۷۳ مخزن شامل ۴۶ میدان گازی و ۲۷ میدان نفتی را برعهده دارد که هم اکنون ۱۰ میدان نفتی و ۱۴ میدان گازی از این میادین در مدار تولید بوده و توسعه مابقی این میادین در برنامه های آتی این شرکت است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۱۶۳۶۹ بازدید