سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

حضور زنگنه در صد و شصت و چهارمین نشست اوپک پس از هشت سال

بیژن زنگنه که به منظور شرکت در صد و شصت و چهارمین نشست عادی اوپک صبح دیروز (سه شنبه ١٢ آذر) وارد فرودگاه وین اتریش شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، صد و شصت و چهارمین نشست عادی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) امروز(چهارشنبه؛ ١٣ آذر) در مقر دائمی این سازمان در وین اتریش برگزار می شود.
زنگنه سابقه حضور در ٣۵ نشست وزارتی اوپک از نیمه دوم سال ١٣٧۶ تا خرداد ماه سال ١٣٨۴ را در کارنامه هشت ساله خود دارد.
براساس برنامه صد و شصت و چهارمین نشست اوپک، مراسم افتتاحیه با حضور وزیران نفت کشورهای عضو اوپک ساعت ١٢:٣٠ بعداز ظهر امروز (چهارشنبه؛ ۱۳ آذر) آغاز به کار می کند و ساعت ١۴:٣٠ به وقت تهران نشست پشت درهای بسته با حضور وزیران اوپک و دبیرکل این سازمان برای تصمیم گیری در باره سیاست های تولید این سازمان برگزار می شود.
همچنین کنفرانس مطبوعاتی صد و شصت و چهارمین نشست اوپک برای اعلام نتایج آن با حضور عبدالله سالم البدری، دبیرکل اوپک و رئیس هیئت نمایندگی کویت، که کشورش ریاست دوره ای اوپک را بر عهده دارد، ساعت ١٨:٣٠ روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.
اعضای اوپک در نشست ١۶۴ این سازمان درباره دو محور اصلی تعیین سیاست تولید و انتخاب دبیرکل جدید این سازمان به بحث و گفت و گو می پردازند.
بسیاری از مقام های اوپک، تحلیلگران و کارشناسان بازار نفت با مطلوب خواندن شرایط عرضه و بهای نفت خام در بازارهای جهانی، پیش بینی کرده اند سقف تولید روزانه ٣٠ میلیون بشکه این سازمان در نشست فردا تثبیت می شود.
وزیران نفت اوپک در نشست ١۶٣ این سازمان (١٠ خرداد) در وین اتریش تصمیم گرفتند بار دیگر سقف تولید روزانه ٣٠ میلیون بشکه را تثبیت کنند.
پیام زنگنه به اعضای اوپک در بدو ورود به وین
وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در آستانه نشست ١۶۴ اوپک گفت: انتظار داریم آن دسته از اعضایی که افزایش تولید داشته اند با آمدن نفت خام ایران به بازار تولید خود را کاهش دهند.
بیژن زنگنه در بدو ورود به وین برای شرکت در نشست ١۶۴ وزیران نفت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در هتل اینترکنتیننتال به خبرنگاران گفت: انتظار داریم کشورهایی که تولید خود را زیاد کرده اند با آمدن نفت خام ایران تولیدشان را کم کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۲۱۳۱۷ بازدید