سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

رئیس جمهور: در آمد حاصل از منطقه عملیاتی عسلویه می تواند به تنهایی یک کشور را اداره کند

رئیس جمهوری ایران در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به نقش تاثیرگذار میدان گازی پارس جنوبی و منطقه عسلویه در توسعه انرژی و اقتصادی کشور گفت: درآمد حاصل از فازهای پارس جنوبی در منطقه عسلویه می تواند به تنهایی کشور را اداره کند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، دکتر حسن روحانی در شورای اداری استان بوشهر که به میزبانی سازمان منطقه ویژه پارس در محل مرکزهمایش های خلیج فارس این سازمان برگزار شد، با اشاره به زلزله اخیر دشتستان گفت: نخستین وظیفه بنده به عنوان رئیس جمهور و به نمایندگی از ملت شریف ایران حضور در بین آسیب دیدگان و ابراز همدردی مردم ایران با مردم زلزله زده استان بوشهر بود.

دکتر روحانی افزود: مردم استان کهن و زرخیز بوشهر با سوابق تاریخی، جهادی و مقاومتی خود در برابر دشمنان در تمامی عرصه های انقلاب حضوری فعال و موثر داشته اند.
رئیس جمهوری اسلامی ایران افزود: این استان با داشتن استعدادها و نعمت های فراوان از جمله سواحل استراتژیک، مردمان فرهنگ دوست، دلاور، دانشمند و فرهیخته و منابع عظیم نفت و گاز و همچنین حضور نخستین نیروگاه اتمی از نقش اثرگذاری در کشور برخوردار است.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی با اشاره به میدان مشترک گازی و منطقه اثرگذار عسلویه در توسعه انرژی و اقتصادی کشور گفت: عسلویه می تواند به تنهایی کشور را اداره کند.
وی ادامه داد: هم اکنون در عسلویه، ۱۰ فازگازی به بهره برداری رسیده است که در آمد تقریبی این فازها برای کشور قریب به ۴۰ میلیارد دلار است. اگر با عزم همگانی تمامی فازهای این منطقه به بهره برداری کامل برسد این مبلغ و در آمد به عددی قریب به یکصد میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم ارمغان درخشانی برای استان محسوب می شود.
دکتر روحانی افزود: عسلویه و این منطقه اثربخش جزیی از استان بزرگ و پهناور بوشهر است، این استان در کنار این منطقه اثرگذار و سایر مناطق، قدرت جذب و رشد صنعت توریسم دارد و می تواند در این بخش نیز در دازمدت نقش آفرین باشد.
رئیس جمهوری با اشاره به موقعیت کنونی کشور گفت: مشکلات و سختی هایی پیش پای مردم ما قرار گرفته که ما با تمام توان در راه برداشتن این مشکلات گام بر می داریم و نوید این را به مردم می دهیم که کشور هم اکنون در مسیر توسعه قرار گرفته است و فضای بین المللی نیز نسبت به ایران بهبود یافته است.
وی افزود: با لطف خداوند و عنایت حضرت ولی عصر(عج) ، حمایت ها و رهنمودهای رهبری و حضور شما ملت بزرگ، امروز پرده ها کنار رفته و دنیا توانسته چهره ی واقعی ملت و مردم ایران را ببیند. دولت نیز بر اساس وعده ای که در ۲۴ خردادماه به ملت داده بود در تعامل سازنده با دنیا فعال و اثرگذار بوده است .
دکتر روحانی با اشاره به سیاست های خارجی جمهوری اسلامی ایران در دولت تدبیر و امید و تقش سیاست های اعمال شده در آینده کشور نیز گفت: آثار تعامل سازنده کشور با دنیا را در ماه های آینده بهتر درک خواهیم کرد. امروز با لطف خداوند تمامی دلسوزان و کسانی که دستی در سازندگی دارند با درک فضای پیش رو عزم خود را برای خلق حماسه اقتصادی به کار گرفته اند.
رئیس جمهوری ایران درباره مشارکت دولت در ساخت نقاط آسیب دیده شهرستان دشتستان گفت: دولت متعهد است در کوتاه ترین زمان ممکن در خصوص رفع آسیب های وارده اقدام کند، در این راستا ما به منظور رفع برخی مشکلات برای تمامی کسانی که قصد بازسازی منازل مسکونی خود دارند، مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال وام با اقساط بلند مدت ۱۵ ساله و کارمزد ۴ درصد اختصاص خواهیم داد.
اختصاص مبالغی دیگر جهت تعمیرات و بازسازی اماکن و تاسیسات آسیب داده از جمله تصمیمات امروز رئیس دولت جهت کمک به آسیب دیدگان زلزله اخیر شهرستان دشتستان بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۴۵۵۰۶ بازدید