سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

کشف منابع عظیم هیدروکربن در الجزایر

الجزایر ادعا می کند که منابع هیدروکربنی یافته است که ۶ برابر مقدار فعلی منابع این کشور، نفت و گاز در خود ذخیره دارد.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، یوسف یوسفی؛ وزیر انرژی و معادن الجزایر، چندی پیش اظهار داشته است که این کشور آفریقای شمالی، نهمین قدرت گازی جهان به حساب می آید، اما به دلیل نبود زیرساخت های لازم و سرمایه گذاری های خارجی نتوانسته به ظرفیت کامل تولید خود برسد.
بر اساس آمارها، الجزایر بیش از ۱۲ میلیارد نفت در جا دارد و بیشتر تولید این کشور به اروپا و آمریکای شمالی فرستاده می شود.
یوسفی با اشاره به تجارب این کشور در تأمین نفت آمریکای شمالی می گوید: ما مطمئن هستیم که می توانیم با استفاده از تکنولوژی های جدید منابع هیدروکربن نامتعارف بسیاری را استخراج کنیم چرا که ما منابع بالقوه ای داریم که در حال حاضر آنها را مورد مطالعه قرار داده ایم و پس از این مطالعات می توانیم منابع نامتعارف خود را مورد بهره برداری قرار دهیم و سطح منابع خود را به ۶ برابر مقدار فعلی برسانیم.
یوسف یوسفی با ابراز علاقه به سرمایه گذاری شرکت های خارجی در الجزایر گفت: چیزهای بسیاری تغییر کرده است، شرایط مالی به ویژه برای سرمایه گذاری در منابع نامتعارف برای تشویق شرکت های خارجی تغییر کرده و بدین ترتیب ما در ۱۰ سال آینده، شاهد تحول عظیمی در بحث انرژی الجزایر خواهیم بود.
وزیر انرژی الجزایر با اشاره به مشکلات امنیتی که در سال ۲۰۱۳ به وجود آمد گفت: هرچند در ماه ژانویه (دی – بهمن) به تأسیسات گازی «آمناس» حملاتی صورت گرفت، اما این مسئله باعث توقف تولید شرکت های خارجی در این منطقه نشد.
وی افزود: الجزایر در دهه ۱۹۹۰ زمانی که تروریسم در این منطقه بسیار فعال بود، نشان داد که می تواند تولید و صادرات امن به اروپا داشته باشد. امروز نیز ما مطمئن هستیم که می توانیم تولید و صادرات امن داشته باشیم.
یوسفی در پاسخ به سوال خبرنگار سی ان ان مبنی بر برنامه های آینده این کشور در بخش انرژی گفت: با استخراج منابع نامتعارف در ۷ تا ۸ سال آینده ما می توانیم میزان تولید گاز طبیعی الجزایر را ۲ برابر کنیم. همچنین فکر می کنم، بتوانیم ظرفیت تولید نفت خود را از ۱٫۲ میلیون بشکه در روز به ۲ میلیون بشکه در روز برسانیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آذر ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۳۱۵۶۵ بازدید