سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN
20 هزار شركت خارجي در انتظار همكاري با صنعت نفت ايران

تایید صلاحیت یکهزار و ۶۵۰ شرکت خارجی برای ورود به وندور لیست نفت ایران

دبیر شورای عالی بررسی منابع وزرات نفت از تایید صلاحیت یکهزار و ۶۵۰ شرکت خارجی برای ورود به فهرست وندور لیست وزارت نفت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران ،غلامرضا معینی؛ دبیر شورای عالی بررسی منابع وزرات نفت در سمینار توسعه ساخت اقلام و تجهیزات صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که صبح روز گذشته (۱۷ خرداد) با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درسالن همایش شهید بهشتی وزرات نفت برگزار شد اظهار کرد: هم اکنون از بین ۲۰ هزار شرکت خارجی برای ورود به وندور لیست وزارت نفت، یکهزار و ۶۵۰ شرکت تایید صلاحیت شده اند که با تصویب مقام عالی وزرات نفت اسامی آنها به این فهرست منابع مشترک وزرات نفت افزوده می شود.

وی از تخصیص نام و کد کاربری به واحدهای بازرگانی شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران برای اطلاع یافتن از جزئیات دقیق شرکت هایی که در وندور لیست هستند خبر داد.

معینی اعلام کرد: هم اکنون یک هزار و ۱۰۰ شرکت داخلی در وندور لیست نفت قرار دارند همچنین به تازگی نام ۲۰ شرکت که هیچ سابقه همکاری با چهار شرکت اصلی را نداشته اند به فهرست منابع مشترک افزوده شده است.

وی اظهار کرد: در بین شرکت های خارجی هم بعد از انجام مراحل غربالگری از بین ۲۰ هزار شرکت ۱۶ هزار و ۳۶۷ شرکت انتخاب شدند و در نهایت نام یک هزار و ۶۶۰ شرکت در وندور لیست نفت قرار گرفت.

معینی به اقدام های انجام شده و جاری در شورای عالی بررسی منابع وزارت نفت اشاره کرد و تشکیل جلسات راهبردی با حضورنمایندگان تام‌الاختیار چهار شرکت اصلی وشرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران براساس مصوبات ۲۹۴ و ۳۱۴ شورای معاونین وزارت نفت را از این اقدامات برشمرد.

وی از تدوین و تصویب آیین نامه داخلی شورای عالی بررسی منابع خبر داد و گفت: تدوین و تصویب آیین نامه اجرایی نحوه ارزیابی صلاحیت مناقصه‌گران که سازندگان خارجی و خارجی را شامل می شود و همچنین تدوین و تصویب آیین نامه داخلی کمیته‌های فنی تخصصی شورای عالی بررسی منابع وزارت نفت از اقدام هایی انجام شده در این شورا بوده است.

معینی مهمترین فعالیت‌های در دست اقدام شورای عالی بررسی منابع وزرات نفت را تهیه، تصویب و بازنگری آیین‌نامه های اجرایی، تهیه آرشیو الکترونیکی ثبت سوابق قبلی و مستندات و تهیه بانک اطلاعات تامین‌کنندگان داخلی و خارجی اعلام کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ خرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۴۱,۹۶۹ بازدید