سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ EN
مديرعامل شركت نفت فلات قاره:

برنامه تولید ۱۰ میلیارد فوت مکعب گاز از میادین خلیج فارس وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس محمود زیرکچیان‌زاده در مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه میدان گازی فارور بی که روز چهارشنبه (۳۱ فروردین) بین شرکت نفت فلات قاره و مپنا امضا شد، اظهار داشت: تولید گاز به عنوان پاک‌ترین انرژی و تبدیل آن به برق با ایجاد ارزش‌افزوده بالا در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه طرح جامع توسعه این پروژه با توجه به لرزه‌نگاری سه بعدی و چاه‌های توصیفی در مدت ۱۸ ماه نهایی می‌شود، تاکید کرد: حضور پیمانکاران داخلی در این طرح یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت ملی نفت فلات قاره در اجرای پروژه‌های این شرکت است و با استفاده از توانمندی نیرو های کار آمد داخلی دستاوردهای شایسته‌ای به‌دست خواهیم آورد.

مهندس زیرکچیان‌زاده تشریح کرد: پروژه جمع‌آوری گاز های اطراف لاوان و تبدیل آن به فرآورده‌های پتروشیمی نیز از جمله طرح‌هایی است که شرکت مپنا مجری آن است .

وی تعامل با کشورهای خلیج فارس که نیازمند به گاز هستند را ضروری دانست و افزود: ما صادرات گاز کشور را از طریق خطوط لوله، سوآپ و ترانزیت به کشورهایی که به این انرژی پاک احتیاج دارند، ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره اظهار امیدواری کرد که با توجه به توانمندی شرکت مپنا و حضور کارشناسان نخبه کشور در این شرکت، توانمندی‌های این شرکت در پروژه توسعه میدان فارور بیبیش از گذشته دیده شود و همکاری میان این شرکت و شرکت ملی نفت ایران گسترش بیشتری یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۹۱,۰۰۹ بازدید