- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

کانون هواداران فوتبال نفت تهران فعال می شود

رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران از فعال شدن کانون هواداران تیم فوتبال نفت خبر داد و گفت: هم اکنون در صدد اعلام فراخون عمومی تشکیل این کانون هستیم تا افرادی که تمایل به عضویت به عنوان اعضا یا هیئت مدیره این کانون دارند، برای ثبت نام اقدام کنند. 
منصور قنبرزاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، افزود: ارائه تسهیلات به هواداران نیز در هیئت مدیره باشگاه نفت به تصویب رسیده است که بر اساس آن وسایل ایاب و ذهاب هواداران و همچنین بلیط برگزاری مسابقات به اعضا کانون داده می شود. همچنین مواردی که جزء الزامات AFC است مانند پیراهن ورزشی و کلاه نیز به هواداران اهدا می شود.
قنبرزاده با بیان اینکه تیم فوتبال نفت تهران از ابتدای سال جاری حتی یک ریال از محل اعتبارات دولتی هزینه نکرده است، افزود: با توجه به اینکه هزینه برای ورزش های حرفه ای ممنوع اعلام شده است، تیم فوتبال نفت تهران نیز به تبعیت از این قانون هیچ هزینه ای برای این تیم از محل منابع دولتی و منابع شرکت ملی نفت ایران، نکرده است.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای تیم فوتبال نفت تهران از طریق جذب اسپانسر و از طریق شرکت های خصوصی که با صنعت نفت در مناطق عملیاتی همکاری دارند، تامین می شود.
قنبرزاده از اخذ پروانه حرفه ای  AFCخبر داد و گفت: یکی از موفقیت های باشگاه نفت تهران، دریافت پروانه صدور باشگاه حرفه ای نفت از طریق انجمن AFC بوده است، ضمن اینکه گفتنی است در بازدید ناظران AFC از باشگاه نفت، شفافیت مسائل مالی باشگاه در حد استانداردهای بین المللی ارزیابی شد.
وی از تدوین استراتژی پنج ساله مصوبه هیئت امنا موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران خبر داد و گفت: تیم نفت تهران پیش از ورود به لیگ برتر کشور بر اساس یک برنامه ریزی دقیق، موفق شد که از لیگ دسته سه به لیگ برتر صعود کند.
قنبرزاده یادآور شد: بر اساس آمار و اطلاعات مستند، صعود تیم فوتبال نفت تهران به لیگ برتر کشور در یک فاصله زمانی کوتاه مدت سبب ثبت رکوردی شد که تاکنون هیچ باشگاهی موفق به صعود این چنینی نشده بود.
وی ادامه داد: تیم فوتبال نفت تهران در سال نخست حضور خود در لیگ برتر همین که توانست خود را حفظ کند، موفقیت چشمگیری محسوب می شد، در سال دوم نیز این تیم، تنها با اختلاف یک امتیاز موفق به دریافت سهمیه آسیایی نشد.
رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی نفت ایران، افزود: تیم فوتبال نفت تهران در سال گذشته با اختلاف یک امتیاز (در بازی با تیم فولاد خوزستان)، موفق به کسب جایگاه پنجم در جدول رده بندی شد، این در حالی است که این جایگاه در جدول بالاتر از تیم های مطرحی همچون پرسپولیس، مس کرمان و نفت آبادان بود.
قنبرزاده با بیان اینکه تیم فوتبال نفت تهران در چند سال اخیر از نظر میزان هزینه جز سه تیم پایین جدول رده بندی بوده است، افزود: بر اساس مستندات، باشگاه نفت تهران همچنین تنها باشگاهی بوده که هزینه های پرداختی خود را از طریق سایت های رسمی اطلاع رسانی کرده است.
وی معدل سنی فوتبالیست های تیم فوتیال نفت را ۲۳ سال اعلام کرد و گفت: بازیکنانی که امسال نیز در ترکیب تیم نفت حضور دارند یا از باشگاه های زیر مجموعه نفت انتخاب شده اند و یا بازیکنان  جوان، کم هزینه و آینده دار هستند.
قنبرزاده با اشاره به الزمات AFC مبنی بر ضرورت فعال بودن سایت های اینترنتی باشگاه های فوتبال، اظهار کرد: هم اکنون نیز باشگاه نفت سایتی به آدرس www.naftclub.ir [1]  به صورت فعال دارد که خبرهای مربوط به فوتبال نفت از این طریق اطلاع رسانی می شود.
[2] [3] [4] [5]