سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

میزگرد مدیریت فناوری در بخش بالادستی صنعت نفت

   میزگرد مدیریت فناوری در حوزه بالادستی صنعت نفت و گاز با هدف افزایش سطح آگاهی و آموزش مدیران و کارشناسان صنعت نفت و گاز، از سوی روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، میزگرد مدیریت فناوری در حوزه بالادستی صنعت نفت و گاز با هدف افزایش سطح آگاهی و آموزش مدیران و کارشناسان صنعت نفت و گاز، دیروز (سه شنبه؛ ۷ آبان ماه)، از سوی روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران به همت اعضای تحریریه ماهنامه علمی- ترویجی اکتشاف و تولید نفت و گاز برگزار شد.

این میزگرد با حضور عمادی؛ مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، محمد رضا آراستی؛ ریاست دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه شریف، برخی از فعالان حوزه مدیریت تکنولوژی و جمعی از اعضای تحریریه ماهنامه علمی- ترویجی اکتشاف و تولید نفت و گاز برگزارشد.

عمادی درمورد میزگرد مدیریت فناوری در حوزه بالادستی صنعت نفت و گاز به خبرنگار NIOC گفت: در این نشست موضوعات تعریف فناوری، دغدغه های شرکت ملی نفت نسبت به فناوری، اثر بخشی فناوری در صنعت، نقش فناوری در صنعت و نفوذ و کاربردی شدن فناوری در صنایع بالادستی نفت و گازبررسی شد.

وی ادامه داد: در میزگرد مدیریت فناوری در حوزه بالادستی صنعت نفت و گاز، علل کندی آثار و بروز فناوری در صنایع بالادستی، دلیل کندی سرعت رشد فناوری نسبت به نانو و بایوتکنولوژی و جایگاه فناوری شرکت ملی نفت ایران در سطح جهان، بحث و تبادل نظر شد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران به اهمیت حوزه فناوری در بخش بالادستی صنعت نفت اشاره و تصریح کرد: این حوزه در توسعه صنعت نفت نقش بسزایی دارد از اینرو آسیب شناسی فناوری در حوزه بالادستی صنعت نفت یک ضرورت است.

وی بر پیشرفت پروژه های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد و گفت: پروژه های اولویت دار بیشترین نقش را در بهبود روند فعالیت های شرکت ملی نفت ایران در برنامه های کوتاه مدت و میان مدت دارند.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: باید در حوزه فناوری به مسائلی چون بهره برداری، تولید، ازدیاد برداشت، حفاری، زمین شناسی، ساختار، بهبود و بهره وری در حوزه تولید، مدیریت منابع انسانی، مدیریت مخزن و حوزه IT توجه بیشتری شود.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: با همکاری و تعامل بیشتر با افراد صنعت نفت و با رسیدن به یک زبان مشترک، اهداف صنعت نفت زودتر محقق خواهد شد.

وی بر نقش فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای بسترسازی در زمینه تغییر سازمانی تاکید کرد و گفت: تغییرات در حوزه فناوری، بهبود وضعیت نیروی انسانی و سایر حوزه ها نیاز به اطلاع رسانی، کار فرهنگی و زمینه سازی آن در سازمان مورد نظر و همچنین مشارکت دادن افراد سازمان در امور دارد.

عمادی در مورد ماهنامه علمی- ترویجی اکتشاف و تولید نفت و گاز گفت: این ماهنامه با توجه به این که در حوزه نفت و گاز به صورت به تخصصی کار می کند، به طور یقین نقش کلیدی را در ارتقاء سطح دانش مجموعه صنعت نفت دارد و می تواند موجب بهبود شرایط صنعت در حوزه تکنیکی فنی و علمی شود.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران عنوان کرد: نشریه اکتشاف و تولید نفت و گاز به عنوان یک ماهنامه تخصصی برای ایجاد هم فکری و انسجام بیشتر بین افراد صنعت نفت، نقش کلیدی و فرهنگی دارد.

وی اضافه کرد: همه شرکت های موفق دنیا نشریات متعدد و متنوع ای را برای اطلاع رسانی و بروز رسانی مسائل مربوط به کارهای خود دارند تا بتوانند موفق تر در صحنه حاضر شوند.ژ

بر اساس این گزارش، روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران پیش از این نیز سمینارهای علمی همچون؛ زمان انتظار عملیات دکل های حفاری، ازدیاد و برداشت و سایر برگزار کرده است.

گفتنی است، برگزاری میزگردها و کارگاه هایی با محور تدوین سند استراتژی، تکنولوژی بالادستی نفت و گاز و همچنین ارائه مدل های موفق در حوزه های شرکت های خدماتی در دستور کار جلسات آتی گروه تحریریه ماهنامه علمی- ترویجی اکتشاف و تولید نفت و گاز قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۱۳۷۶۸ بازدید