سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

٢ هزار جایگاه سی ان جی کشور مورد بازرسی فنی

شانا_ گروه پالایش و پخش: نخستین مرحله از بازرسی مخازن دخیره سازی بیش از دو هزار جایگاه عرضه سی ان جی کشور تا پایان امسال انجام خواهد شد.

به گزارش شانا، مدیر طرح احداث و توسعه جایگاه های سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: با وجود تدوین استانداردهای ملی بازرسی از مخازن و شیر مخازن جایگاه های تک منظوره و دو منظوره سی ان جی، تاکنون بازرسی فنی قابل ملاحظه ای از این تجهیزات صورت نگرفته است.

منصور ریاحی بر ضرورت تایید سلامت مخازن ذخیره سازی به همراه شیرهای نصب شده روی آنها تاکید کرد و گفت: در صورت تایید شرکت های معتبر و سازمان ملی استاندارد به عنوان ناظر اجرایی بازرسی و نظارت عالیه، این سازمان در صورت نبود نقص و رفع نواقص احتمالی، تایید یه های لازم برای تداوم استفاده از مخازن جایگاه ها را صادرخواهد کرد.

وی اظهار داشت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز به عنوان متولی توسعه و احداث جایگاه های سی ان جی سراسر کشور آماده  است تا به منظور  نظارت بر عملکرد بهره برداران و مالکان جایگاه ها،همچنین معرفی آنها برای بازرسی ادواری از مخازن و شیر مخازن تجهیزات هماهنگی های لازم را انجام دهد.

مدیر طرح احداث و توسعه جایگاه های سی ان جی گفت: هم اکنون ١٢ شرکت حائز شرایط برای بازرسی ادواری از مخازن و شیر مخازن های جایگاه های سی ان جی شناسایی شده اند و تاکنون ۵٠ باب جایگاه نیز برای اجرای طرح پایلوت بازرسی مخازن و هفت جایگاه برای اجرای طرح پایلوت بازرسی کل جایگاه انتخاب شده اند.

وی پیشرفت اجرای این طرح پایلوت را ۵٠ درصد اعلام و اظهار کرد: جایگاه های معرفی شده (با توجه به طرح زمان بندی اعلام شده، در حال دریافت    تاییدیه های لازم هستند.

ریاحی بازرسی ادواری از جایگاه های سی ان جی را مهم خواند و گفت: سازمان ملی استاندارد ایران لازم است تا نسبت به ابلاغ بازرسی مرحله دوم اقدام و شرکت های بازرسی نیز با تجهیز امکانات و تهیه زیرساخت ها در کوتاه ترین زمان ممکن مرحله دوم بازرسی مخازن را انجام دهند.

مدیر طرح احداث و توسعه جایگاه های سی ان جی با بیان این که بازرزسی های دوره ای نقش موثری در کاهش حوادث غیر منتظره دارد، بر تلاش بیش از پیش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به عنوان متولی و سازمان ملی استاندارد به عنوان ناظر اجرایی طرح تاکید کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۱۰۵۸۵ بازدید