سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

درآمد های نفتی ایران سالانه به ۵۴ میلیارد و ۵٠٠

وزیر نفت اعلام کرد: به محض لغو تحریم های اعمال شده علیه بخش های انرژی ایران، درآمدهای حاصل از فروش نفت خام کشور، به ۵۴ میلیارد و ۵٠٠ میلیون دلار در سال خواهد رسید. 
به گزارش شبکه خبری پرس تی وی، بیژن زنگنه دیروز(یک شنبه؛۵ آبان ماه) در آیین گشایش همایش بین المللی صندوق توسعه ملی در سالن مرکز همایش های بین المللی همایش بین المللی صندوق توسعه ملی در سالن مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: ما برای سرعت بخشیدن به روند توسعه کشور باید برای لغو تحریم های یک جانبه تلاش کنیم.
وی افزود: زمانی که تحریم ها برداشته شود، درآمدهای نفتی ایران به سالانه ۵۴ میلیارد و ۵٠٠ میلیون دلار می رسد که ١۴ میلیارد دلار آن به پر کردن خلاء های بودجه سالانه کشور اختصاص خواهد یافت.
وزیر نفت پیش بینی کرد: ظرف یک دوره هشت ساله آینده ٨٠٠ میلیارد دلار در صنایع نفت و گاز سرمایه گذاری می شود.
وی ادامه داد: دولت جدید برای بهبود شرایط جمهوری اسلامی ایران در صحنه جهانی از سرمایه گذران داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری در بخش های مختلف دعوت می کند.
وزیر نفت همچنین درباره قرارداد با شرکت‌های خارجی گفت: با شرکت‌های خارجی سرمایه‌گذار در نفت و گاز مذاکره کردیم، اما هنوز قراردادی منعقد نشده است که امیدواریم مذاکره های انجام شده منجر به قرارداد شود و همه باید با سخت‌ کوشی و پایداری در این زمینه حرکت کنیم.
بازگشت ظرفیت تولید نفت خام به سال ١٣٨۴ نیز یکی از محورهای برنامه کوتاه مدت زنگنه به شمار می آید، وی بارها تاکید داشته است که ظرفیت تولید نفت خام باید از چهار میلیون بشکه در روز فراتر رود.
وزیر نفت چندی پیش با اشاره به احیای ظرفیت تولید نفت خام و گاز طبیعی، تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید نفت ایران منجر به افزایش قدرت چانه‌زنی در مجامع بین‌المللی و سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) خواهد شد و از این رو باید در کوتاه ترین زمان ظرفیت تولید نفت با استفاده از روش‌های صیانتی به بیش از چهار میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۰۲۴۱۶ بازدید