سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

افتتاح پلی کلینیک حضرت فاطمه زهرا (س)

با همکاری سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و مراکز بهداشت و درمان اهواز، بوشهر و مسجد سلیمان، پلی کلینیک حضرت فاطمه زهرا (س) در مسجد سلیمان بازسازی و افتتاح شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیرخم و با حضور جهانبخش امینی؛ مشاور مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در امور بیمارستان ها، فرهاد کلانتری؛عضو هیئت مدیره و رئیس بهداشت و درمان اهواز، مهرداد حسین زاده؛ رئیس بهداشت و درمان بوشهر، جواد مروی؛ رئیس روابط عمومی سازمان، عبدالله ایزد پناه؛ فرماندار مسجد سلیمان و جمعی از مدیران منطقه مراسم افتتاحیه پلی کلینیک حضرت فاطمه زهرا(س) مسجد سلیمان برگزار شد.

در این مراسم، محمد صادق ظریف؛ رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت مسجدسلیمان، ضمن قدرانی از مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: ساخت این پلی کلینیک بدون حمایت های این بزرگواران مقدور نبود و خداوند را شاکریم که توانستیم امکاناتی مناسب را برای جمعیت تحت پوشش این مرکز در مسجدسلیمان فراهم کنیم.
وی با اشاره به حمایت های روسای بهداشت و درمان شهرهای اهواز و بوشهر در اجرایی شدن این پروژه افزود: این پلی کلینیک علاوه بر رفع نیازهای بهداشتی و درمانی خدمات گیرندگان، تبلور خرد جمعی و روحیه همکاری در سطح سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت است که همواره به دنبال خدمت رسانی مناسب و با کیفیت به خانواده بزرگ صنعت نفت بوده است.
ظریف با اشاره به قدمت ۹۵ ساله بیمارستان امام خمینی (ره) مسجد سلیمان، گفت: هم اکنون این بیمارستان با ۹۵ تخت فعال، ۵ دستگاه آمبولانس، ۳ مرکز بهداشتی درمانی و ۲۹۸ نفر پرسنل فعال خود افزون بر جمعیت تحت پوشش شرکتی در نقاط مختلف شهر به سایر مردم خدمات رسانی می کند.
وی با اشاره به تعامل مناسب این مرکز با شرکت های مستقر دراین منطقه گفت: در سال گذشته حدود ۲۸ هزار مراجعه برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به این مرکز ثبت شده است که این مراجعات از سوی جمعیت تحت پوشش شرکتی بوده و علاوه بر آن به ۳۷۳ نفر از افراد محروم منطقه نیز خدمات رایگان ارائه شده است.
ظریف با اشاره به وسعت خدمات در حال ارائه گفت: تجهیز و بازسازی پلی کلینیک حضرت فاطمه زهرا(س) با بررسی های کارشناسی و به منظور رفاه حال خدمات گیرندگان انجام شده است و بدون شک گامی مناسب در تأمین رضایت مراجعان خواهد بود.
ظریف ضمن قدردانی از ابراهیم پیرامون؛ مدیر شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در خصوص تأمین بخشی از هزینه ساخت پلی کلینیک افزود: این پلی کلینیک در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع ساخته شده و حدود یک کیلومتر تا بیمارستان فاصله دارد.
وی ادامه داد: هم اکنون این پلی کلینیک به کلینیک های قلب و عروق، مشاوره، تغذیه، اعصاب و روان، داخلی زنان، جراحی و آزمایشگاه مجهز است. این پلی کلینیک همچنین مجهز به یک دستگاه آمبولانس است که در صورت ضرورت، بیماران را به بیمارستان منتقل کند.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت مسجدسلیمان در پایان با اشاره دریافت سه گواهینامه ایزو در این مرکز به اقدامات آتی این مرکز اشاره کرد و افزود: پیگیری ساخت بیمارستان جدید در زمینی به مساحت ۴۸۰۰ متر، بازسازی اساسی درمانگاه میدان، بازسازی واحد دندانپزشکی، تکمیل پانسیون های رازی، استقرار حاکمیت بالینی، بازسازی آشپزخانه بیمارستان و استقرار سیستم تله مدیسین از جمله اقداماتی است که در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد.
جهانبخش امینی؛ مشاور مدیرعامل سازمان نیز با بیان اینکه مسجد سلیمان در میان سایر مناطق نفت خیز از شرایط ویژه ای برخوردار است و باید به عنوان پرچم دار استخراج نفت در کشور دارای امکانات رفاهی و خدماتی مناسبی باشد، افزود: سازمان تمام تلاش خود را برای تأمین مناسب بهداشت و درمان مطلوب در این منطقه مصروف می دارد.
وی با ابراز خرسندی از افتتاح این پلی کلینیک درمانی گفت: همکاری و مشارکت بهداشت و درمان های اهواز و بوشهر در تسریع اجرای این پروژه بسیار حائز اهمیت است که نشان از اهمیت ارائه خدمات مطلوب به خانواده بزرگ صنعت نفت در نزد مدیران مجموعه است.
در ادامه، عبدالله ایزدپناه؛ فرماندار مسجدسلیمان گفت: مسجد سلیمان به عنوان سرمنشاء صنعت نفت ایران از حساسیت بالایی برخوردار بوده و ارائه خدمات مناسب در تمامی زمینه ها به خصوص بهداشتی و درمانی برای ساکنان آن دارای اهمیت بسیاری است.
وی افزود: این بیمارستان و مراکز تابعه آن با وجود برخی کاستی ها تا کنون خدمات شایان توجهی را افزون بر جمعیت تحت پوش خود به سایر ساکنان ارائه داده اند که قابل تقدیر است.
فرماندار مسجد سلیمان با اشاره به ساخت بیمارستان جدید دولتی در این منطقه گفت: این بیمارستان جزء مصوبات هیئت دولت است و تمام تلاش ما نیز در تعامل مناسب با مجموعه بهداشت و درمان صنعت نفت در این خصوص است.
فرهاد کلانتری؛ رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مسئولان و کارکنان بهداشت و درمان مسجدسلیمان که درتجهیز و بازسازی این پلی کلینیک همکاری داشتند، اظهار کرد: مردم مسجدسلیمان شایسته ارزنده ترین خدمات هستند؛ زیرا مردم این شهر لیاقت و شایستگی بهترین امکانات را دارند.
کلانتری افزود: مسجدسلیمان نه تنها خوزستان و ایران بلکه دنیا را آباد کرد و خود سوخت، تا شهرهای زیادی به برکت فوران نفت از چاه شماره یک آن، آباد شوند و اقتصاد کشور رونق بگیرد.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز گفت: با حرکت جمعی و حمایت های مدیران سازمان و شرکت های مستقر در منطقه بدون شک بهداشت و درمان مسجد سلیمان با پیشرفتی چشمگیر و رو به جلو حرکت خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، در پایان این مراسم طی نشستی صمیمانه با حضور رئیس روابط عمومی سازمان، مسائل و نظرات کارکنان بهداشت و درمان مسجد سلیمان برای انعکاس به مدیر عامل سازمان اخذ و به سوالات آنان پاسخ داده شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آبان ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۴۴۶۳۰ بازدید