سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

ساخت سه جکت بلوک های مرزی فازهای

ساخت سه جکت بلوک های مرزی فازهای ۱۱و ۱۲ پارس جنوبی توسط پیمانکاران داخلی دریارد جزیره قشم شتاب می گیرد. 
 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، براساس اطلاعات دریافتی از شرکت نفت و گاز پارس، ساخت تاسیسات سازه های دریایی فازهای ۱۱ و ۱۲ پارس جنوبی در یارد جزیره قشم به منظور تحقق اهداف و استراتژی های وزارت نفت، شتاب می گیرد.
دو جکت از سه جکتی که در جزیره قشم توسط شرکت ایرانی صف رزموند در حال ساخت است، متعلق به فاز ۱۱ پارس جنوبی و یک جکت نیز متعلق به فاز ۱۲ پارس جنوبی است.
بر اساس این گزارش، جکت در حال ساخت فاز ۱۲ پارس جنوبی در جزیره قشم، متعلق به سکوی چهارم این فاز است.
پیش تردر برنامه توسعه فاز ۱۲ پارس جنوبی، ساخت و نصب سه سکو پیش بینی شده بود که براساس بررسی های انجام شده، ساخت یک سکو و جکت دیگرافزون بر سه سکوی پیش بینی شده، به برنامه این فاز برای حفظ سطح تولید اضافه شد.
اضافه شدن سکو چهارم به فاز ۱۲ پارس جنوبی به منظور جلوگیری از افت فشار و حفظ سطح پایداری تولید برنامه ریزی شده است.
با توجه به این که میدان گازی پارس جنوبی، بین ایران و قطر مشترک است و فازهای ۱،۱۱، ۱۲، ۱۸ و ۱۹ روی خط مرزی دریایی این دو کشور قرار دارد از این رو برداشت سریع تر از مناطق مرزی از اولویت های وزارت نفت است.
فاز ۱۲ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه‌ ۸۴ میلیون‌ مترمکعب‌ گاز طبیعی‌ به منظور تزریق‌ به خط‌ لوله‌ ششم‌ گاز سراسری کشور، تولید روزانه‌ ۱۲۰هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی‌ سنگین‌ و تولید روزانه‌ ۷۵۰ تن‌ گوگرد در حال توسعه است.
همچنین هدف از توسعه‌ طرح‌ فاز۱۱ پارس جنوبی، تأمین‌ گاز ترش‌ مورد نیاز برای واحد پارس ایران ال ان جی و استحصال میعانات گازی همراه گاز است.
این گزارش حاکیست، بر اساس برنامه توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز و ۷۰ هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی‌ سنگین‌ از میدان‌ پارس‌ جنوبی تولید می‌شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۱۱۳۶۸ بازدید