سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

نخستین مرکز آموزش علمی-کاربردی

آیین شروع به کار رسمی مرکز علمی-کاربردی مناطق نفت خیز جنوب، صبح امروز (۲۷ مهرماه) در مجموعه فرهنگی شماره یک صنعت نفت اهواز برگزار شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید بورد؛ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه علمی- کاربردی خوزستان، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی و برخی از روحانیان استان برگزار شد، ضمن تبریک به دانشجویان جدید الورود این مرکز گفت: از گذشته نیروهایی که در مراکز آموزشی مرتبط با صنعت نفت آموزش می دیدند، از نظر سطع علمی در مرتبه ممتاز قرار داشتند به نحوی که شرکت های بزرگ بین المللی همواره خواستار بکارگیری آنها بودند.
بورد با بیان اینکه پیشینه تاسیس نخستین مرکز آموزشی صنعت نفت به سال ۱۳۱۴ شمسی برمی گردد، افزود: مقوله توسعه آموزش به عنوان زیربنای توسعه، همواره یکی از مهمترین اولویت های این شرکت بوده و ما آماده ایم تا دیگر مراکز آموزشی تحت نظارت خود را در سایر شهرهای نفت خیز از جمله آغاجاری، گچساران و مسجد سلیمان نیز راه اندازی کنیم.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان از تحصیل ۱۸ هزار دانشجوی علمی کاربردی در ۲۷ مرکز استان خبر داد و گفت: بهمن ماه امسال، سه تا چهار مرکز دیگر علمی-کاربردی نیز در این استان بازگشایی می شود.
نوراله حسن زاده با تقدیر از تلاش های های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در راستای راه اندازی این مرکز آموزشی، افزود: با توجه به فاصله ای که بین نیاز صنعت و دانشگاه وجود دارد، افتتاح چنین مرکزی در مناطق نفت خیز جنوب می تواند این نیاز را تا حد زیادی مرتفع کند و با توجه به پتانسیل های بالایی که در این شرکت می بینیم، اطمینان داریم این مرکز به عنوان الگویی از دانش های کاربردی در کشور مطرح خواهد شد .
در ادامه این مراسم، شکرخدا موسوی؛ نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در زمینه تلاش در عرصه آموزش، تصریح کرد: از دانشجویان می خواهم پیشروی در عرصه جهاد علمی را مهم ترین آرمان خود قرار دهند.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با مطلوب ارزیابی کردن ارتباط کنونی بین صنعت نفت و دانشگاه ادامه داد: ایران کشوری است که هم اکنون با شتاب، مرزهای توسعه و بالندگی را در می نوردد و امیدواریم تا با علم جوانان این سرزمین شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر به ویژه در صنعت پیشران اقتصادی کشور یعنی نفت و گاز باشیم.
در بخشی دیگری از این مراسم، حجت الاسلام سید رضا موسوی جزایری نیز به نمایندگی از حضرت آیت اله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، آغاز به کار مرکز آموزش علمی- کاربردی مناطق نفت خیز جنوب را به کارکنان، مدیران و دانشجویان تبریک گفت.
در پایان این مراسم عبد النبی نجفی پور؛ مدیر آموزش و بهبود نیروی انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ضمن ارائه گزارشی از پیشینه تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای در صنعت نفت، به معرفی برنامه های آموزشی برای رشته های پذیرش شده در مرکز علمی- کاربردی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز پرداخت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۰:۳۷۹۰۰ بازدید