سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN
مديرعامل شركت مهندسي و توسعه نفت تاكيد كرد:

نقش استراتژیک میادین غرب کارون در تحقق برنامه های افزایش تولید نفت

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار داشت: تحقق بخش عمده ای از برنامه افزایش تولید نفت خام کشور در برنامه پنجم توسعه، از محل میادین نفتی غرب کارون پیش بینی شده است و از این رو این میادین، نقش استراتژیکی در برنامه های توسعه ای صنعت نفت دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت متن، عبدالرضا حسین نژاد با بیان این مطلب افزود: سیاست وزارت نفت، افزایش ظرفیت تولید نفت است و شرکت متن برای همراهی با این سیاست، از تمامی پتانسیل های موجود خود به خصوص در حوزه غرب کارون استفاده خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بهبود ساختارهای اجرایی در راستای پیشبرد امور، نقش بسزایی دارد، تصریح کرد: بازنگری در قراردادهای نفتی و اصلاح برخی از انواع قراردادها نیز در این زمینه ضرورت دارد و خوشبختانه این مهم به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

مهندس حسین نژاد با تأکید بر ضرورت اعمال بهتر نقش کارفرمایی در پروژه های صنعت نفت، ادامه داد: کارفرمای توانمند، می تواند به خوبی از عهده اداره پیمانکار برآید؛ درحالیکه کارفرمای ضعیف، پیمانکار توانمند را نیز فلج خواهد کرد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: لازم است با دقت در انتخاب پیمانکار و تقویت بنیه مدیریتی سازمان، طرح ها و پروژه ها را به سمت تحقق اهداف مدنظر سوق دهیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۴۰۷۴۷ بازدید