سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

ضرورت تسریع عملیات توسعه میادین غرب کارون

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ضمن بازدید از پروژه های این شرکت در منطقه غرب کارون، بر ضرورت شتاب بخشی به عملیات توسعه میادین این منطقه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نادر قربانی با هدف آگاهی از آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های شرکت متن در منطقه غرب کارون، از این منطقه بازدید کرد و در جلساتی که با حضور مجریان طرح ها و نمایندگان شرکت های پیمانکار برگزار شد، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت طرح ها قرار گرفت.

قربانی در این بازدید، ضمن بررسی مشکلات اجرایی و مسائل طرح ها، بر تسریع درعملیات توسعه این میادین تاکید کرد و از پیمانکاران خواست برای سرعت بخشیدن به روند تامین کالاهای مورد نیاز طرح ها از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
بر اساس این گزارش، طرح های توسعه میادین نفتی یادآوران، یاران، آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، ان جی ال ۳۲۰۰ و تلمبه خانه غرب کارون از جمله پروژهای در دست اجرایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.
هادی نظرپور؛ سرپرست طرح توسعه میدان یادآوران در حاشیه این بازدید از افزایش تولید کنونی این میدان به ۵۰ هزار بشکه در آینده ای نزدیک خبر داد.
وی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران توضیح داد: بخش اصلی فعالیت های فاز نخست طرح توسعه میدان یادآوران انجام شده است و پیش بینی می شود تولید روزانه ۵۰ هزار بشکه از این میدان تا دی ماه امسال محقق شود.
به گفته نظرپور، در فاز دوم طرح توسعه میدان یادآوران، تولید روزانه ۱۸۰ هزار بشکه و در فاز سوم، تولید روزانه ۳۰۰ هزار بشکه نفت هدف گذاری شده است.
به گزارش NIOC، میدان نفتی یادآوران در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی میدان آزادگان و در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز و شمال خرمشهر در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه به صورت شمالی- جنوبی در گستره نوار مرزی ایران و عراق واقع شده و ذخیره نفت درجای آن افزون بر ۱۲ میلیارد بشکه برآورد شده است.
منطقه راهبردی غرب کارون، بخش بزرگی از قلمرو کاری شرکت مهندسی و توسعه نفت است که با توسعه هر چه سریع تر این میدان های مشترک، آینده متفاوتی از سهم ایران در تولید جهانی و منطقه ای رقم خواهد خورد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۴۱۳۵۹ بازدید