سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

تعویض سقف مخزن ائتلاف ثقلی با قطر ۳۰ متر

رئیس امور مهندسی و ساختمان شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از تعویض و بازسازی سقف مخزن ائتلاف کننده ثقلی واحد نمکزدایی شماره یک اهواز با قطر ۳۰ و ارتفاع ۱۷ متر به دست متخصصان این شرکت و با همکاری بخش خصوصی خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، منوچهر حیدری نیا با اعلام این خبر افزود: این پروژه که با هزینه ای حدود ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای نخستین بار از سوی امور مهندسی و ساختمان شرکت کارون و با بهره گیری از توان و تخصص پیمانکاران بومی از اواخر آبان ماه سال گذشته آغاز شده بود، در شهریور ماه سال جاری به پایان رسید و این تجهیزات هم اکنون آماده قرار گرفتن در مدار عملیات است.
وی افزود: مواد شیمیایی تاثیر گذار در خوردگی فلزات و رسوبات حاصل از انباشتگی در سازه های نگهدارنده مخزن باعث کاهش ضخامت ورق های پوششی سقف مخازن می شود که به منظور پیشگیری از سوراخ شدن مخزن و نشت سیال از آن و حوادث ناشی، تعویض کامل سقف این مخزن با انجام تمهیدات اصلاحی و پیشگیرانه و با تصویب بودجه مورد نیاز از منابع سرمایه ای در دستور کار شرکت نفت و گاز کارون قرار گرفت.
حیدری نیا، ادامه داد: مخزن ائتلاف کننده ثقلی بنگستان با ظرفیت فرآورشی ۵۵ هزار بشکه نفت در روز، با حجمی معادل ۱۲ هزار متر مکعب، یکی از مهمترین تجهیزات فرآورشی موجود در نمکزدایی ها است که وظیفه آن تفکیک آب دارای مواد نمکی از نفت و یا به عبارت دیگر افزایش کیفیت نفت خام استخراجی از میادین نفتی تحت سرپرستی این شرکت است.
به گزارش NIOC، واحد نمکزدایی شماره یک اهواز، یکی از واحدهای فرآورشی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون است که با افتتاح طرح توسعه این کارخانه در سال گذشته ، ظرفیت آن از ۵۵ به ۱۱۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۲۲۴۷۹ بازدید