سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

ایران؛ میزبان ١٧ هیئت خارجی در اجلاس مجمع

قائم مقام وزیر نفت از تشکیل چهار کمیته تخصصی به منظور برپایی پانزدهمین اجلاس وزارتی مجمع کشورهای صادرکنندگان گاز در تهران خبر داد و گفت: ایران در این اجلاس، میزبان ١٧ هیئت خارجی خواهد بود. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سیدکاظم وزیری هامانه؛ قائم مقام وزیر نفت با اشاره به برگزاری پانزدهمین نشست وزارتیGECF در تهران، از تشکیل چهار کمیته تخصصی روابط عمومی، حراست، تشریفات و دبیرخانه به منظور برپایی هر چه بهتر این اجلاس خبر داد.
وی با اعلام اینکه ١٧ هیئت خارجی از کشورهای مختلف در این اجلاس حضور دارند، افزود: ایران میزبان بیش از یکصد مهمان خارجی از کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، امارات و عمان است.
وزیری هامانه درباره برنامه های جنبی این اجلاس توضیح داد: سفر به عسلوبه به عنوان قطب گازی کشور، بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی و برگزاری نمایشگاه جانبی در حاشیه این اجلاس از برنامه های جنبی پانزدهمین اجلاس وزرای نفت و انرژی کشورهای عضو GECF در تهران است.
انتصاب روسای ۴ کمیته تخصصی برگزاری اجلاس وزرای GECF
در همین راستا، قائم مقام وزیر نفت با صدور احکامی جداگانه، روسای چهار  کمیته تخصصی برگزاری اجلاس وزرای GECF در تهران را منصوب کرد.
بر اساس احکام کاظم وزیری هامانه، اسحق رویور به عنوان رییس کمیته روابط عمومی، هوشنگ ایزدی به عنوان رییس کمیته حراست، رضا مدیر قمی به عنوان رییس دبیرخانه و امیر گوهردوست به عنوان رییس کمیته تشریفات برگزاری پانزدهمین اجلاس وزرای کشورهای GECF در تهران منصوب شدند.
بر این اساس، امور فضاسازی فرهنگی، تبلیغات اجلاس، مسائل خبری و رسانه و امور سمعی و بصری در کمیته روابط عمومی، حراست و مراقبت از اجلاس با هماهنگی روسای کمیته های دبیرخانه، تشریفات و روابط عمومی و نیروی انتظامی در کمیته حراست، مسئولیت برنامه ریزی و پشتیبانی محتوایی برگزاری جلسات کارشناسی و وزارتی، تهیه سخنرانی و ترجمه آنها در کمیته دبیرخانه و مسئولیت پذیرش، جابجایی، اسکان و پذیرایی میهمانان اجلاس به عهده کمیته تشریفات خواهد بود.
 ۷۰ درصد از ذخایر گازی جهان در اختیار اعضای GECF
بر اساس این گزارش، اعضای مجمع صادرکنندگان گاز ۴٢ درصد از تولید گاز جهان، ٧٠ درصد از ذخایر گازی جهان، ٣٨ درصد از انتقال گاز با خط لوله و ٨۵ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع شده (LNG) را در اختیار دارند.
بر این اساس سیدکاظم وزیری هامانه؛ قائم مقام وزیر نفت مسئولیت هماهنگی و برگزاری پانزدهمین نشست وزارتی GECF را بر عهده دارد. ایران به عنوان رییس کنونی اجلاس وزرای GECF هم اکنون به همه کشورهای عضو اعلام کرده است، چنانچه مایلند می توانند کاندیداهای خود را برای احراز پست دبیرکلی این مجمع معرفی کنند. قرار است به زودی نامزد ایران نیز برای پست دبیرکلی معرفی شود.
گفتنی است پانزدهمین اجلاس وزارتی مجمع کشورهای صادرکنندگان گاز، ١٢ آبان ماه در هتل آزادی تهران برگزار می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۵۹۵۷۸ بازدید