سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

تعطیلی دولت آمریکا، تهدیدی برای بهای نفت

روند عملکرد دولت تنها یکی از چندین عاملی است که به طور مستقیم بر بهای نفت تاثیر می گذارد. با بهبود یافتن روابط در خاورمیانه و روند تامین بی وقفه و پر سرعت نفت در آمریکا، هم اکنون از فشار بر اوضاع بهای نفت که می توانست بیش از این ها به طول بیانجامد، کاسته می شود. 
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تعطیلی فعالیت های دولت در حوزه انرژی، ضربه ای بالقوه برای بهبود اقتصادی آمریکا محسوب می شود، زیرا به ازای هر هفته تاخیر کنگره در تصویب بودجه، رشد سه ماه چهارم آمریکا، افتی در حدود ۰٫۲ درصد را تجربه خواهد کرد، مگر در شرایطی که برای هفته ها این حالت ادامه یابد که در این صورت نیز اثرات آن موقتی خواهند بود.
بهبود روابط ایران و آمریکا، پتانسیل کاهش پایدار در قیمت نفت را افزایش می دهد. گفتنی است، ایران، مالک چهارمین ذخایر نفتی اثبات شده در دنیاست و دومین ذخایر بزرگ گاز طبیعی جهان را در خود جای داده است. اما تحریم های بین المللی درآمد این کشور را در حوزه انرژی کاهش داده است.
به گزارش کریستین ساینس مانیتور، سرمایه گذاران بیم آن را دارند که با ترخیص صدها هزار نفر از کارمندان دولت، همچنان تقاضا برای نفت و بنزین رو به کاهش بگذارد؛ اما این تنها یک تکه از این پازل بزرگ است.
گفتنی است، با بهبود روابط میان ایران و آمریکا و اتخاذ راه حلی دیپلماتیک پیرامون معضل سوریه، اوضاع نفت بیش از پیش در خاورمیانه به تعادل می رسد.
بر اساس این گزارش، بهای نفت خام آمریکا روز دوشنبه با ۱٫۱ درصد کاهش به ۱۰۱٫۷۹ دلار به ازای هر بشکه رسید. این کمترین رقمی است که نفت خام آمریکا از ابتدای ماه جولای تا به امروز تجربه کرده است. همچنین بهای گاز به طور میانگین و با احتساب ۷ سنت کاهش از یک هفته قبل ۳٫۴۰ دلار اعلام شد.
کار بر روی انرژی های تجدید پذیر با اعطای امتیاز و اجازه برای حفاری نفت و گاز متوقف خواهد شد. آژانس حفاظت از محیط زیست در نظر دارد ۹۴ درصد کارکنان خود را در صورت تعطیلی فعالیت های دولت، تعدیل کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۲۲۳۶۷ بازدید