سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه به روزرسانی اطلاعات

معاون خدمات فنی مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه بروزرسانی نقشه های خطوط لوله اصلی این شرکت خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید راکی با اعلام این خبر، افزود: در قالب این پروژه، نقشه های خطوط لوله اصلی روزمینی و زیرزمینی و همچنین تاسیسات موجود در مسیر لوله ها از نظر داده های مکانی و توصیفی به روز رسانی شده و اطلاعات خطوط لوله و تاسیسات جدید به نقشه های موجود افزوده می شود.
 وی اظهار کرد: با تهیه این نقشه ها، اطلاعات توصیفی و کاربردی خطوط لوله با تمام جزئیات از قبیل طول و قطر لوله، نوع سیال جریانی و دیگر مشخصات خطوط لوله تعیین و در دسترس سریع واحدهای مختلف قرار می گیرد.
 وی اعتبار مورد نیاز این پروژه را افزون بر ۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این پروژه در حوزه عملیاتی شرکت های بهره برداری نفت وگاز مسجدسلیمان، کارون و مارون با موفقیت اجراء و تکمیل شده است و در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری آغاجاری با پیشرفت بیش از ۹۵ درصد، به زودی تکمیل می شود.
 راکی افرود: پروژه یاد شده در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز در دستور کار قرار دارد و به زودی آغاز می شود.
 معاون خدمات فنی مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب همچنین از اجرای پروژه ایجاد سیستم اطلاعات جفرافیایی (GIS) و تبدیل سیستم مختصات خبر داد و گفت: این پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال و با ۱۵ درصد پیشرفت در حال اجراست و اهدافی نظیر ایجاد یک سامانه اطلاعات مکانی جامع (GIS) برای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تبدیل سیستم مختصات، تهیه نقشه های پوششی به روز شده جدید در گستره عملیاتی این شرکت و ایجاد شبکه ژئودزی را دنبال می کند.
 وی افزود: با اجرای این پروژه، سهولت، سرعت و دقت در انجام عملیات نقشه برداری و دسترسی آسان و دقیق به اطلاعات مورد نیاز انجام می شود ضمن اینکه، مختصات تمام نقشه ها از سیستم لامبرت (Lambert) به سیستم مختصات UTM که استاندارد کنونی نقشه ها در کشور است تبدیل می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۱:۰۰۵۰۲ بازدید