سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

تاکید بر نقش کلیدی شرکت ملی حفاری ایران

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر نقش کلیدی شرکت ملی حفاری در ایران در خودکفایی صنعت نفت کشور، گفت: این شرکت به عنوان مصداق بارز استقلال و خودکفایی از سازمان های محوری در توسعه صنعت نفت و گاز کشور است. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی در جمع متخصصان صنعت حفاری، نگاه بنگاه داری، ایجاد ساختاری منسجم با توجه به وظایف سازمانی، توجه به درآمد ها و هزینه ها و همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص را از اولویت های صنعت حفاری کشور برشمرد.

جوادی ضمن تقدیر از تلاش های متخصصان صنعت نفت و صنعت حفاری کشور در سه دهه گذشته، بر افزایش بهره وری و راندمان کاری تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری نیز با تاکید بر توسعه ناوگان حفاری، افزود: هم اکنون، ۶۸ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و ۶ دستگاه استیجاری از سوی متخصصان ملی حفاری به منظور حفاری چاه های نفت و گاز هدایت و راهبری می شوند.
حمیدرضا گلپایگانی با بیان اینکه صنعت حفاری از لحاظ تخصصی به طور کامل بومی سازی شده است، افزود: این در حالی است که هم اکنون نیز گام های ارزشمندی در راستای بومی سازی تجهیزات، خودکفایی و خوداتکایی این صنعت استراتژیک برداشته شده است.
گلپایگانی سرمایه اصلی شرکت ملی حفاری ایران را نیروهای انسانی متخصص و توانمند داخلی اعلام کرد و گفت: هم اکنون اکثر مدیران فعال در این صنعت از تربیت یافتگان آموزشگاه تکنولوژی ملی حفاری هستند.

به گزارش NIOC، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نخستین سفر کاری خود پس از انتصاب در روز چهارشنبه (۳ مهرماه) به مناطق نفت خیز جنوب رفت تا از نزدیک در جریان فعالیت های بزرگترین شرکت تولید کننده نفت خام کشور قرار گیرد.
نشست با مدیران مناطق نفت خیز جنوب، حضور در جلسات هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیران عملیاتی و ستادی شرکت ملی حفاری ایران از برنامه های نخستین روز این سفر بود.
رکن الدین جوادی، روز پنجشنبه از تعدادی تاسیسات فرآورشی و طرح های در شرف راه اندازی در گستره فعالیت شرکت ملی مناطق نفت خیز بازدید کرد و در ادامه در جلسه ای به بررسی پروژه های در دست اجرای این شرکت پرداخت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۴۹۴۰۷ بازدید