سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

مصاحبه از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی

انجام مصاحبه از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران به میزان حداکثر ۲ برابر ظرفیت استخدام از صبح روز گذشته آغاز شد.

یوسف جوادی نیا؛ معاون مدیر توسعه منابع انسانی در امور اداری شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار NIOC ، از انجام مصاحبه با پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران به میزان حداکثر ۲ برابر ظرفیت خبر داد.

وی با بیان اینکه همزمان با اعلام نتایج پذیرفته شدگان در آزمون کتبی، کارنامه تمامی شرکت کنندگان نیز منتشر شده است، افزود: هر یک از شرکت کنندگان از طریق وارد کردن کد رهگیری خود در سایت آزمون، امکان مشاهده کارنامه عملکرد آزمون خود را داشته اند که این موضوع موجب شده است، اعتراض داوطلبان آزمون استخدامی امسال به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

به گفته معاون مدیر توسعه منایع انسانی در امور اداری شرکت ملی نفت ایران، سهم آزمون کتبی از کل فرآیند استخدام ۶۰ درصد بوده است و ۴۰ درصد به مصاحبه استخدامی شرکت ها و مصاحبه شایستگی محور اختصاص خواهد یافت.

جوادی نیا یادآور شد: برای کارشناسان مصاحبه کننده، کارگاه های آموزشی برگزار و استانداردهای لازم جهت اجرای مطلوب مصاحبه ها در راستای رعایت عدالت استخدامی به ایشان اموزش داده شده است.

وی تصریح کرد: مصاحبه توانمندی توسط کارشناسان و مدیران ارشد همان واحدی که قرار است داوطلب در آن مشغول به کار شود انجام خواهد شد تا توانمندی آنها از طریق سوالات کاربردی شغل مورد نظر سنجیده شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: ۷۰ درصد از مصاحبه توانمندی به سوالات توانمندی شغلی، ۱۵ درصد به زبان تخصصی مورد نیاز شغل آنها و ۱۵ درصد دیگر به فناوری اطلاعات مورد نیاز شغل اختصاص می یابد.

جوادی نیا اظهار داشت: مصاحبه شایستگی محور نیز توسط کارشناسانی که متخصص ارزیابی شایستگی مشاغل هستند انجام خواهد شد که در این مصاحبه، میزان انطباق داوطلب با شایستگی های عمومی مشاغل شرکت ملی نفت ایران سنجیده می شود.

وی در خصوص آزمون استخدامی این شرکت در سال جاری گفت: این آزمون، بزرگ ترین آزمون استخدامی کل کشور بود که در مجموع بیش از ۱۲۹ هزار نفر در آن ثبت نام کردند و در نهایت بیش از ۹۴ هزار نفر با حضور در آزمون به رقابت پرداختند.

معاون مدیر توسعه منایع انسانی در امور اداری شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه این آزمون با نظارت کامل انجام گرفته است، تاکید کرد: برگزاری یک آزمون مناسب، حاکی از سلامت سازمانی و عدالت استخدامی است.

جوادی نیا در پایان اظهار داشت: صنعت نفت، صنعت برتر در کشور است و به همین جهت نیروهای شاغل در این سازمان باید از برترین ها باشند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مهر ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۵۱۵۹۷ بازدید