سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

چهاردهمین نشست انجمن فارغ التحصیلان دانشکده

چهاردهمین نشست انجمن فارغ التحصیلان دانشکده نفت تهران با حضور دبیرکل انجمن و مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حسین بیدار مغز؛ دبیرکل انجمن فارغ التحصیلان دانشکده نفت تهران و مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران در مراسم برگزاری چهاردهمین نشست انجمن فارغ التحصیلان دانشکده نفت تهران که عصر روز پنج شنبه(۲۱ شهریور ماه) برگزار شد با بیان این مطلب گفت: هدف از گردآوری فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت شناسایی و استفاده از پتانسیل آنها در این صنعت است.

وی ایجاد ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه را یکی دیگر از دلایل برگزاری چهاردهمین نشست انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت عنوان و تصریح کرد: دانشگاه صنعت نفت دارای سه دانشکده در شهرهای اهواز، آبادان و تهران و یک مجتمع آموزشی در محمود‌آباد و سه مرکز تحقیقاتی در شهرهای اهواز، آبادان و تهران است.
بیدارمغز با تاکید بر اینکه به دنبال همفکری با هیات مدیره دانشکده نفت آبادان و اهواز، نشست بعدی انجمن فارغ التحصیلان دانشکده نفت تهران با همراهی دانشکده های دیگر صنعت نفت و با عنوان انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد، گفت: این دانشگاه با دراختیار داشتن کادرعلمی توانا، مجرب و ارتباط سیستماتیک خود با صنعت نفت کشور، با مراکز علمی و دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی همکاری دارد.
دبیرکل انجمن فارغ التحصیلان دانشکده نفت تهران، حضور فارغ التحصیلان پرورش یافته این دانشگاه در دانشگاه های معتبر کشور و دنیا و همچنین شرکت‌های معتبر نفتی را موید سابقه درخشان و تاریخی این دانشگاه دانست.
وی با بیان اینکه دانشکده نفت تهران در رشته های مرتبط با علوم مالی، مدیریت و رایانه فعالیت می کند، تصریح کرد: دانشکده های نفت اهواز و آبادان آموزش دانشجو را در رشته های فنی و دانشکده نفت محمود آباد نیز علوم دریایی را به عهده دارند.
بیدار مغز قبولی صد در صدی تمامی شرکت کنندگان دانشگاه صنعت نفت درکنکور کارشناسی ارشد درچند سال گذشته را سندی بر رتبه علمی این دانشجویان و برتری این دانشگاه اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران تصریح کرد: حدود ۲۰ درصد دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت در شرکت های برتر نفتی جهان مشغول به کار هستند.
از دیگر اهداف انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، ایجاد ساختارهای لازم برای خدمت رسانی به اعضا و احقاق حقوق این دسته از کارکنان صنعت نفت است که در همین رابطه پیگیری های اخذ مصوبه احتساب سنوات تحصیلی این دسته از کارکنان صنعت نفت نیز در دست اقدام است.
همچنین تاسیس یک شرکت سهامی عام خدمات مدیریت ( Management Company ) توسط اساتید و روسای وقت دانشکده نفت تهران و فارغ التحصیلان ممتاز و توانای صنعت نفت از برجسته ترین موضوعات و مباحثی بود که در این نشست مورد توجه و بررسی ویژه قرار گرفت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۰۶۷۲۲ بازدید