سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

تمرکز بر اجرای پروژه های تزریق گاز

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تزریق گاز به مخازن نفتی را یک موضوع استراتژیک در حوزه فنی این شرکت اعلام کرد و گفت: در حقیقت مدیریت یکپارچه مخازن در دنیا، تحت عنوان افزایش ضریب بازیافت ثانویه مورد توجه است. 
حمید بورد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تزریق گاز را یک موضوع استراتژیک در حوزه فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خواند و گفت: در همین راستا هم اکنون برای اکثر مخازن، طرح های تزریق گاز در دست اقدام است.
وی با بیان اینکه از سال ۱۳۶۸،عملیات تزریق گاز به مخزن مارون در حال انجام است، گفت: از آن زمان تاکنون، نزدیک به یک میلیارد بشکه به نفت قابل استحصال مناطق نفت خیز جنوب، افزوده شده است.
بورد افزود: هم اکنون شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در حوزه تزریق گاز به میدان نفتی مارون که دارای یکی از پیچیده ترین مخازن دنیاست (سوپر مخزن)، عملکرد خوبی داشته است.
وی ادامه داد: سایر پروژه های تزرق گاز از جمله تزریق گاز گچساران، قلعه نار و هفتکل نیز در حال تکمیل شدن هستند. پروژه تزریق گاز نرگسی هم که در مدار تولید است.
بورد با تاکید بر تمرکز شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بر اجرای پروژه های تزریق گاز، گفت: برنامه عملیاتی این شرکت اجرای به موقع این پروژه ها و افزایش ضریب بازیافت نفت از مخازن است.
وی با اشاره به تاکید دولت و وزیر نفت مبنی برافزایش ظرفیت تولید نفت به چهار میلیون بشکه تا پایان امسال، افزود: افزایش یک یا دو درصدی ضریب بازیافت نفت می تواند به میزان قابل توجهی به نفت قابل استحصال ما اضافه کند و ما هم همه تلاش خود را در این زمینه انجام می دهیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۰۵۳۹۸ بازدید