سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

ساخت … گاز میدان شوریجه در ۷۰ روز

مرکز دریافت و باز تولید اضطراری گاز در میدان گازی شوریجه D توسط متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مدت زمان ۷۰ روز ساخته شد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی فکور؛ مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اعلام این خبر و با بیان اینکه توسعه میدان گازی شوریجه D به عنوان دومین مخزن ذخیره سازی کشور در دستور کار این شرکت قرار دارد، گفت: هم اکنون مرکز دریافت و باز تولید اضطراری و خطوط لوله انتقال گاز به تعدادی از چاه های این میدان وصل شده است.
وی تصریح کرد: با تلاش متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در میدان گازی شوریجه، تا کنون ۱۱ حلقه چاه، حفاری وآماده تزریق شده است.
فکور افزود: با طراحی مهندسان شرکت و با توجه به محدودیت های مالی و با استفاده از نیروهای پیمانکار بومی منطقه، هم اکنون دو حلقه از چاه های حفاری شده این میدان به منظور تزریق و بازبرداشت به مرکز چندراهه اضطراری گاز متصل شده است.
وی با بیان اینکه از اواخر تیرماه سالجاری اولین حلقه چاه به تاسیسات مرکز چند راهه متصل و آماده پذیرش گاز شده است، تصریح کرد: تمامی مراحل طراحی و اجرای طرح ساخت مرکز دریافت و باز تولید اضطراری گاز در میدان گازی شوریجه D با رعایت کامل اصول ایمنی و استاندارهای موجود انجام شده است.
بر اساس این گزارش هم اکنون پروژه عملیات خاکی، محوطه سازی، اجرای تاسیسات مکانیکال و لوله کشی، سیستم ابزار دقیق و ایمنی، برق رسانی توسط کابل زیر زمینی به طول ۴۰۰ متر و احداث پست های هوایی ۲۵۰ کیلو ولت/آمپر، مرکز دریافت گاز اضطراری میدان گازی شوریجه به اتمام رسیده است.
همچنین در حال حاضر تهیه و اجرای خطوط لوله تزریق با فشار بالای گاز به طول ۴۳۰۰ متر و اجرای تاسیسات لوله کشی، برق و ابزار دقیق دو حلقه چاه نیز درطرح ساخت مرکز دریافت و باز تولید اضطراری گاز در میدان گازی شوریجهD پایان یافته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ شهریور ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۵۵۹۰۴ بازدید