سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

مدیریت یکپارچه پروژه های وزارت نفت امکانپذیر

پروژه استقرار سامانه PMIS وزارت نفت، در جلسه هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران به تصویب رسیده است و به این ترتیب، مقدمات اجرای کامل این پروژه در این وزارتخانه، بیش از پیش فراهم شده است. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع­رسانی شرکت ملی نفت ایران، طرح استقرار سامانه مدیریت یکپارچه پروژه­های وزارت نفت (PMIS) که هدف از انجام آن، مدیریت کامل پروژه­های مطرح در شرکت­های تابعه وزارت نفت از لحظه تعریف تا طی مراحل بررسی فنی- اقتصادی، تأیید، شروع، کنترل و نظارت بر اجرای آنهاست، در یکی از جلسات اخیر هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران به تصویب رسیده است.
بر اساس این گزارش، با انجام پروژه PMIS، نرم افزار این پروژه تحت وب، تهیه، نصب و راه اندازی می شود و پس از ارائه آموزش های لازم، پیاده سازی سامانه PMIS در شرکت­های تابعه وزارت نفت توسط کارشناسان شرکت­ها انجام می­پذیرد.
در جلسه هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، جهت تهیه نرم افزار PMIS تحت وب، مدت ۶ ماه و برای پیاده سازی سامانه PMIS در شرکت­های تابعه وزارت نفت، مدت سه سال زمان درنظر گرفته شده است.
به گزارش مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، با استناد به این سامانه، تهیه گزارش­های مختلف از روند پیشرفت پروژه­ها، تخصیص بودجه به پروژه­ها و رسیدگی به بسیاری از این دست مسائل تسهیل می شود.
گفتنی است سیستم یکپارچه مدیریت پروژه ها از پنج مدل پیوسته و یکپارچه شامل مدل تشکیلات، مدل عوامل بیرونی سازمان یا پروژه، مدل کاربردی، مدل محصولی و مدل دانش تشکیل شده است و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مشاور این سیستم فعالیت می کند.
 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۴۶۳۷۶ بازدید