سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

توسعه ۱۵ میدان در دستور کار شرکت نفت

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به فعالیت های اکتشافی فراوانی که در حوزه نفت و گاز انجام می شود، گفت: هم اکنون این شرکت باید کار توسعه بیش از ۱۵ میدان را که اغلب آنها میادین مستقل گازی هستند، آغاز کند. 

مهدی فکور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: لازم است میادین اکتشافی هرچه سریعتر به مدیریت تولید مربوطه تحویل داده شوند و در این زمینه، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران باید به تدریج کار مطالعات ۱۵ میدان را آغاز کند که غالب این میادین از نوع مستقل و گازی هستند.

وی، به ثمر رساندن طرح نمکزدایی دهلران و طرح توسعه میدان خشت را از جمله اولویت های امسال شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خواند و گفت: هم اکنون میزان پیشرفت طرح توسعه میدان خشت به بیش از ۸۵ درصد و میزان پیشرفت طرح احداث نمکزدایی دهلران به بیش از ۹۵ درصد رسیده است.
فکور همچنین از برنامه ریزی های شرکت ملی نفت ایران برای تشخیص حلقه های زنجیره ای تولید خبر داد و تصریح کرد: این اقدام با هدف جلوگیری از پراکنده کاری و موازی کاری در صنعت نفت صورت می گیرد و تشخیص این حلقه ها و پیدا کردن حلقه­های مشابه می تواند در تامین دقیق­تر کالاها و تجهیزات موردنیاز شرکت ها مفید باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۴۸۳۳۷ بازدید