سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

مشعل سکوی فاز ۱۲ پارس جنوبی روشن شد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از روشن شدن اولین مشعل سکوی فاز ۱۲ پارس جنوبی درآب های خلیج فارس خبر داد. 
به گزارش خبرنگار NIOC، احمد قلعه بانی در بیست پنجمین جلسه هماهنگی مدیران و روسای واحدهای ستادی و مدیران عامل شرکت های فرعی با اعلام این خبر گفت: مشعل فشار قوی پالایشگاه فاز ۱۲ پارس جنوبی هفته گذشته روشن و امروز نیز اولین مشعل سکوی دریایی فاز ۱۲ روشن شد.

افزایش ۲۵ میلیون مترمکعبی تولید گاز کشور
قلعه بانی همچنین از افزایش ۲۵ میلیون متر مکعبی گاز از طریق فاز ۱۲ پارس جنوبی در زمستان امسال خبر داد و افزود: شهریور ماه امسال، ترین اول این فاز که معادل ۱۲٫۵میلیون مترمکعب گاز است، به شبکه سراسری گاز کشور افزوده خواهد شد و به فاصله یک ماه بعد از راه اندازی ترین اول، ترین دوم این فازنیز که حجم مشابه گاز ترین اول را در اختیار دارد، در مدار تولید قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: در مجموع زمستان امسال از این فاز ۲۵ میلیون مترمکعب گاز تولید خواهد شد.

قلعه بانی ادامه داد: استان یزد روزانه حدود چهار میلیون متر مکعب گاز مصرف می کند و در واقع ۱۲٫۵ میلیون متر مکعب گاز معادل مصرف چند استان است.
معاون وزیر نفت در توصیف اهمیت پروژه فاز ۱۲ پارس جنوبی گفت: حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه طرح فاز ۱۲ پارس جنوبی که از بزرگترین پروژه های عمرانی کشور است، سرمایه گذاری شده است.
وی با عنوان اینکه اکنون طرح توسعه ۱۹ فاز پارس جنوبی در دست اجراست گفت: با بهره بردار ی از تمام فازهای پارس جنوبی تولید گاز ایران تا دو سال آینده با همت متخصصان داخلی به یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب می رسد.
قلعه بانی همچنین در ضیافت افطاری که بعد از برگزاری بیست و پنجمین جلسه هماهنگی مدیران و روسای واحدهای ستادی و مدیران عامل شرکت های فرعی به همراه خانواده های آنان برگزار شد، گفت: امروز مصادف با شروع به کار دولت یازدهم است که به نام دولت اعتدال و تدبیر شناخته می شود.
وی تصریح کرد: بدون شک، حرکت در مسیر تدبیر و اعتدال، سازندگی و پیشرفت کشور را به همراه خواهد داشت و فرصت های تازه ای را پیش روی صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد داد.
قلعه بانی افزود: امید است با شروع به کار دولت یازدهم فصل تازه ای از تعاملات اقتصادی و سیاسی در دو بخش ملی و فراملی ایجاد شود و صنعت نفت نیز در فضای ایجاد شده بتواند از مزیت های راهبردی خود در شتاب بخشیدن به حرکت قطار توسعه کشور استفاده کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۳۶۳۰۵ بازدید