سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN

خودکفایی کامل صنعت نفت، در گرو برنامه ریزی

مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: صنعت نفت در راستای دستیابی به خودکفایی کامل در زمینه ساخت داخل، نیازمند اعمال برنامه ریزی استراتژیک قوی و مدیریت شده است.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران هرمز قلاوند؛ مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در بیست پنجمین جلسه هماهنگی مدیران و روسای واحدهای ستادی و مدیران عامل شرکت های فرعی که عصر روز گذشته (یکشنبه؛ ۱۴ مردادماه) برگزار شد، گفت: شرکت ملی نفت ایران و دیگر صنایع کشور برای رسیدن به خودکفایی کامل در زمینه ساخت داخل احتیاج به کار جهادی دارند.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۷۰ درصد از کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در داخل کشور تولید می شود، تصریح کرد: برای رسیدن به خود کفایی کامل در این صنعت باید  برنامه ریزی استراتژیکی مبتنی بر زمان طرح ریزی شود.
مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران همچنین بر ایجاد رقابت بین صنایع و بخش خصوصی که ۷۰ درصد کالاها و تجهیزات مورد نیاز نفت را تامین می کند تاکید کرد وافزود: با ایجاد رقابت بین این صنایع می توان کیفیت کالا را ارتقا داد.
قلاوند همچنین بر ضرورت آگاه سازی شرکت از نوآوری های همدیگر به منظور جلوگیری از موازی کاری و هزینه های اضافی تاکید و تصریح کرد: وجود سامانه اطلاع رسانی برای ایجا ارتباطات و اطلاعات در زمینه نوآوری شرکت ها الزامی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۲۷۵۱۱ بازدید