سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

کانون تفکر جوانان شرکت متن به طور رسمی افتتاح شد

کانون تفکر جوانان شرکت مهندسی و توسعه نفت روز سه شنبه اول مرداد ماه در نشستی با حضور دکتر مقدم، معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری، دکتر تولایی، مشاور جوان وزیر نفت، مهندس قربانی، مدیرعامل شرکت متن و جمعی از مدیران و کارکنان این شرکت به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، این نشست با خیر مقدم به میهمانان توسط مسئول کانون آغاز شد و مهندس نادر قربانی مدیرعامل این شرکت ضمن توضیح درباره کانون گفت: اهمیت کانون تفکر جوانان در مجموعه وزارت نفت بر هیچ کس پوشیده نیست و این کانون می تواند در آینده بر عملکرد شرکت ها تأثیر مطلوب بگذارد.

همچنین در این نشست دکتر تولایی، مشاور جوان وزیر به تشریح مباحثی چون آشنایی با اهداف کانون، برنامه های آن ومعرفی کارگروه ها پرداخت.

گفتنی است: دکتر محمدرضا مقدم نیز با تأکید بر استفاده مطلوب از توانمندی کارکنان جوان صنعت نفت بر ارتباط و هماهنگی میان نیروی جوان و نیروی با تجربه این صنعت تأکید کرد.

معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری و رییس شورای راهبری حلقه های کیفی وزارت نفت گفت: مبحث جوانان و استفاده از توانایی و کارآمدی آنان در صنعت نفت موضوعی است که باید بیشتر به آن اهمیت داد.

وی با بیان اینکه شرایط باید به گونه ای باشد که هر دو قشر جوان و با تجربه بتوانند در کنار یکدیگر ارزش آفرینی کنند، ادامه داد: این دو قشر باید با ارتباط بیشتر به عنوان مکمل یکدیگر عمل کنند.

او با تأکید بر اینکه موضوع حلقه های کیفی که متشکل از جوانان خلاق و توانمند شرکت هاست یک بحث دور از انتزاع و کاملا محتوایی است، تاکید کرد: تشکیل حلقه های کیفی و استفاده از بازخورد و عملکرد آن می تواند به ایجاد ارزش افزوده در یک شرکت یا بنگاه اقتصادی منجر شود.

دکتر مقدم با بیان اینکه صنعت نفت بر خلاف نظر عموم، یک صنعت تولیدی نیست و در واقع یک صنعت برداشت از دارایی محسوب می شود، اظهار کرد: نفت یک دارایی بین نسلی است و حقوقی دارد و ما به عنوان نسلی که در حال حاضر از این دارایی بهره می بریم باید کاملا حقوق آن را رعایت کنیم.

وی افزود: نسل ما که هم اکنون از این دارایی استفاده می کند باید به گونه ای رفتار کند که آن را به یک دارایی مولد با یک ارزش افزوده بالا تبدیل کند و این امر جز با تلاش جوانان خوش فکر و خلاق و تجربه پیش کسوتان میسر نیست.

وی از ۴ عامل خلاقیت، تولید، نظام اداری و یکپارچه سازی به عنوان عوامل اصلی تشکیل دهنده یک سازمان نام برد و گفت: زمانی که مقداری از عمر یک سازمان می گذرد، کمی عامل خلاقیت و تولید از بین می رود و چیزی که در نهایت باقی می ماند وظایف سازمانی است که باعث می شود کارایی سازمان و اهداف اولیه تشکیل آن سازمان از بین برود.

مقدم با بیان اینکه اگر بخواهیم یک سازمان را متحول کنیم باید عامل خلاقیت را در آن احیا کنیم و افزایش دهیم، تصریح کرد: خلاقیت باعث می شود که تولید بالا برود و در نتیجه سود، بازار، افزایش کیفیت محصول و کاهش هزینه مد نظر قرار بگیرد تا از مرگ یک سازمان جلوگیری شود.

وی افزایش طول عمر یک سازمان را با کمک جوانان امکان پذیر دانست و تاکیدکرد: تشکیل حلقه های کیفی و اهمیت به آن می تواند یکی از راه های افزایش طول عمر مفید یک سازمان محسوب شود.

در پایان مهندس قربانی طی احکام جداگانه، رئیس، دبیر و اعضای کانون تفکر جوانان شرکت متن را منصوب کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۱۳۷۴۰ بازدید