سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

قدردانی مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی…

    مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی با اهدای لوح سپاس به مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، از زحمات وی در به ثمر نشستن نخستین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی در سراجه قم، قدردانی کرد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود سامی وند در این پیام، ضمن تبریک فرارسیدن ماه پر برکت رمضان خطاب به احمد قلعه بانی گفته است: همان طور که مستحضرید اجرای نخستین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه در سراجه قم به نام مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی شهید فهمیده، این فرصت را فراهم کرد تا ضمن ایجاد ذخایر گاز به عنوان پشتوانه ای موثر در تامین انرژی مورد نیاز استان های قم، تهران، البرز، مرکزی و استان های غرب کشور، رونق اقتصادی را در این منطقه احیا کند.
به گفته سامی وند، اجرای طرح ذخیره سازی گاز طبیعی سبب ارتقا رتبه جمهوری اسلامی ایران از سی و چهارم به نوزدهم در بین کشورهای بزرگ دارای تکنولوژی پیشرفته ذخیره سازی گاز طبیعی در جهان شده است.
وی افزوده است: به یقین اجرای چنین طرح ملی به دست توانمند متخصصان صنعت نفت و گاز کشور، پیمانکاران و سازندگان داخلی و با وجود تحریم های اقتصادی استکبار جهانی، نماد خودباوری و تجلی حماسه اقتصادی به شمار می رود.
سامی وند ضمن تقدیم این طرح عظیم به ملت بزرگ و فهیم ایرانی اسلامی و قدردانی از حمایت های مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، اظهار کرده است: در آینده ای نزدیک، با بهره برداری از بزرگترین مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه به نام مبارک ثامن الحجج (ع) در استان خراسان رضوی و کسب رتبه پنجم جهانی، شاهد خلق دومین حماسه اقتصادی این شرکت خواهیم بود.
به گزارش NIOC، طراحی، اجرا و راه اندازی نخستین طرح ذخیره سازی گاز طبیعی کشور که با صرفه جویی ۱۶۰ میلیارد تومانی در اجرا حاصل شده است، افزون بر بازدهی بسیارمطلوب در زمستان گذشته، هم اکنون درآمد سالانه حدود یک میلیارد دلاربرای کشور به همراه دارد که این درآمد  از محل تولید میعانات گازی و برداشت گاز ذخیره شده حاصل شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *