سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

فرآورش نفت نمکی سازند آسماری میدان کارون

    مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از برنامه این شرکت برای کاهش میزان نمک موجود در نفت استخراج شده از سازند آسماری با استفاده از تکنولوژی های نوین خبر داد.

محسن دهانزاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر گفت: کاهش میزان نمک موجود در نفت یکی از برنامه ها و اواویت های این شرکت در سال ۹۲ است.

وی توضیح داد: با استفاده از تکنولوژی های نوین، مانند کوره های غیر مستقیم نفت و آب و نیز استفاده از نمک گیر برقی در بخش آسماری و همچنین بهره مندی از پتانسیل های واحدهای نمک زدائی ۱،۲،۳،۴اهواز، میزان نمک نفت صادراتی از ۵۶ گرم در متر مکعب به کمتر از ۴۳ گرم در متر مکعب کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون افزود: همچنین میزان نمک  نفت مورد استفاده پالایشگاه ها از ۴۷ به کمتر از ۲۹ گرم در متر مکعب خواهد رسید.

دهانزاده ارتقاء و بروزآوری تجهیزات و ماشین آلات را از دیگر اولویت های شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون برشمرد و تصریح کرد: بهینه سازی بخش صنعتی تصفیه خانه به منظور افزایش ۲۵ درصدی تولید آب شرب و صنعتی، با بروز آوری تجهیزات محقق خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *