سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

تداوم ناآرامی ها در مصر

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: بسته شدن کانال سوئز از سمت مصر و مسدود شدن راه انتقال نفت خام از دریای سرخ و اقیانوس مدیترانه، با وجود مسیرهای حمل و نقل جایگزین، می تواند به افزایش بهای نفت بینجامد. 
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، از زمان خلع محمد مرسی؛ رهبر اخوان المسلمین مصر از کرسی ریاست به دست ارتش این کشور، بهای نفت رو به افزایش است.
بنابر گزارش منتشر شده از سوی پایگاه آژانس بین المللی انرژی در پاریس، افزایش بهای نفت با توجه به اینکه مصر مهمترین راه انتقال روزانه بیش از ۴ میلیون بشکه نفت خام و فراورده های نفتی است، اهمیت زیادی دارد.
به نوشته بلومبرگ و به گفته آژانس بین المللی انرژی، اگرچه اختلالی هرچند فرضی به این مسیر بی شک بازارهای نفت را مغشوش می کند، اما محموله های نفتی بارگیری شده از خلیج فارس برای انتقال به اروپا می توانند با توقف در شاخ آفریقا، با تاخیری دست کم ۱۵ روزه به مقصد برسند.
با توجه به آمار و ارقام اعلام شده از سوی آژانس بین المللی انرژی در سال ۲۰۱۱ میلادی، کانال سوئز که مسیر ارتباطی میان بنادر مصر یعنی Ain Sukhna در دریای سرخ و Sidi Kerir در دریای مدیترانه محسوب می شود، در مجموع شاهد عبور ۳٫۸ میلیون بشکه در روز نفت خام و فراورده های نفتی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *