سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

متن، دومین شرکت برتر کشور در جذب سرمایه گذاری خارجی

  شرکت مهندسی و توسعه نفت، عنوان دومین شرکت برتر کشور در حوزه جذب سرمایه گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران را در سال ۲۰۱۲ به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت متن، در مراسم اعلام میزان سرمایه گذاری خارجی جهانی که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، از مهندس نادر قربانی؛ مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت برای جذب سرمایه های خارجی کشور تقدیر شد.

در حاشیه این مراسم نادر قربانی از افزایش ۳۰۰ میلیون دلاری حجم سرمایه گذاری خارجی جذب شده توسط این شرکت در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ خبر داد.

قربانی توضیح داد: حجم سرمایه گذاری خارجی شرکت متن با افزایش ۳۰۰ میلیون دلاری، از ۱٫۱ میلیارد دلار در سال ۹۰ به ۱٫۴ میلیارد دلار در سال ۹۱ افزایش یافت.

وی با اشاره به تعیین تکلیف تمامی میادین مشترک شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: فعالیت های توسعه ای در میادین مشترک شرکت متن با جدیت پیگیری می شود و روند فزاینده جذب سرمایه گذاری در این شرکت در سال جاری نیز ادامه پیدا می کند.

گفتنی است: این موفقیت درحالی صورت گرفته که کشور جمهوری اسلامی ایران مورد هجمه شدیدترین تحریم ها از سوی کشورهای غربی قرار دارد.

لازم به ذکر است: مقام اول را شرکت ملی نفت ایران و رتبه دوم و سوم را به ترتیب شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت نفت و گاز پارس کسب کردند.

بر اساس این گزارش، مراسم اعلام سرمایه گذاری خارجی جهانی سال ۲۰۱۳، به میزبانی وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رییس جمهور، سید شمس الدین حسینی؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی، بهروز علیشیری؛ رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، استانداران، رؤسای سازمان های امور اقتصادی و دارایی استان ها، نمایندگان مجلس، اعضای هیأت سرمایه گذاری خارجی، سفیران، مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری خارجی، نمایندگان اتاق های بازرگانی و تعاون و جمع کثیری از کارگزاران اقتصادی کشور برگزار شد.

شرکت مهندسی و توسعه نفت به منظور مدیریت و نظارت بر اجرای تمامی طرح های مهندسی و توسعه با توجه به اهداف مد نظر در کلیت مجموعه شرکت ملی نفت ایران، در سال ۱۳۷۳ تأسیس شد و هم اکنون راهبری میادین مشترک و مستقل زیادی را در دستور کار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *