سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

ایران دومین تامین کننده سوخت چین شد

آمار منتشر شده از سوی اداره کل گمرک چین از افزایش چشمگیر واردات نفت این کشور بزرگ آسیایی از ایران خبر می دهد؛ آماری که با افزایش خرید نفت از ایران طی ماه گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است.
به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره کل گمرک پکن، واردات سوخت مورد نیاز نیروگاه ها و پالایشگاه های چین با ۱۹درصد افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۲٫۸۳ میلیون تن رسید که بالاترین رقم از ماه مه سال ۲۰۰۸ میلادی محسوب می شود.
به نوشته بلومبرگ، واردات نفت خام چین از ایران در ماه مه سال جاری میلادی به ۵۲۶ هزار و ۲۰۳ تن افزایش داشته که این میزان از فوریه سال ۲۰۰۴ بالاترین رقم بوده است. همچنین داده ها نشان می دهد با صادرات ۶۳۲ هزار و ۷۸ تن محموله نفت سبک در ماه مه، ایران پس از روسیه، دومین تامین کننده سوخت چین بوده است. کشور سنگاپور نیز در این میان با فروش ۴۶۰ هزار و ۸۷۲ تن نفت، جایگاه سوم  را در اختیار دارد.

این گزارش حاکی است: چین در ماه مه با خرید ۲٫۴میلیون تن نفت خام از ایران، به میزان ۶٫۴درصد بیشتر از ماه مه سال گذشته افزایش خرید داشته است و بر همین اساس گفته می شود که این کشور طی ماه گفته شده، بزرگترین حجم نفت خام را -از دسامبر سال گذشته تا کنون- وارد کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ تیر ۱۳۹۲ساعت: ۱۴:۳۶۶۱۸ بازدید