سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

صنعت نفت، رتبه برتر خدمت رسانی به ایثارگران

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و هیات همراه، با حضور در منازل جمعی از خانواده معظم شهدا و جانبازان، از ایثار و فداکاری آن ها در جریان نبرد هشت ساله حق علیه باطل، تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس خنیفر؛ مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، فرهاد بهروزی؛ مشاور وزیر در امور ایثارگران و تقی گلستانه؛ رییس امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران، عصر روز گذشته (دوشنبه ۲۷ خرداد ماه) با حضور در منزل چهار تن از جانبازان و خانواده شهدا از ایثار و فداکاری آنها در جریان جنگ تحمیلی تقدیر و تشکر کردند.

عباس خنیفر در حاشیه این مراسم گفت: خانواده های معظم شهدا و جانبازان از ارزشهای انقلاب هستند و باید با بهره مندی از روحیه انقلابی آن ها و ایجاد تعامل نزدیک با ایشان، وظیفه مهم و خطیری را که در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی بر عهده داریم به انجام برسانیم.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: جانبازان با تمام مشکلات و مسائلی که هشت سال جنگ تحمیلی بر آنان وارد کرده است، دارای روحیه قوی و مناعت ستودنی هستند.

خنیفر با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات جانبازان در رأس همه امور قرار دارد، تصریح کرد: باید به همسران جانبازان و ایثارگران توجه بیشتری داشته باشیم؛ چرا که علاوه بر نگهداری فرزندان، با مسائل و مشکلاتی که در اثر جراحت های جنگ تحمیلی بر جسم و جان همسرانشان نهاده شده، دست و پنجه نرم می کند.

وی افزود: برآنیم در آینده ای نزدیک از زحمات همسران جانبازان با برگزاری مراسمی تشکر کنیم.

فرهاد بهروزی؛ مشاور وزیر در امور ایثارگران نیز در ادامه این بازدید گفت: بازدید از خانواده جانبازان و ایثارگران که در دستور کار امور ایثارگران قرار گرفته است از جمله برنامه های موثری است که در صنعت نفت به صورت فرهنگ درآمده است.

وی اذعان داشت: تکریم هر چه بیشتر مقام ایثارگران در مجموعه صنعت نفت موجب شد تا در سال ۹۱ با تشخیص مسئولین کشوری، بنیاد شهید و معاونت ریاست جمهوری، مقام برتر خدمت رسانی به ایثارگران به صنعت نفت اختصاص داده شود.

بهروزی با اعلام اینکه در ماه مبارک رمضان گردهمایی ضیافت افطاری ایثارگران در سطح صنعت نفت برگزار خواهد شد، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت هدیه ای است که باید در جهت حفظ و انتقال آن به نسل های آینده کوشا بود.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این دیدار، مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران  و همراهانش با حضور در منزل شهید مرتضی سهرابی یاد و خاطره آن شهید را گرامی داشتند.

این شهید گرانقدر از کارمندان شاغل در شرکت ملی نفتکش ایران بود که در حین انجام وظیفه در سن ۲۷ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پس از دیدار با خانواده سهرابی، مدیر منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و همراهانش در منزل سید مهدی صدرالسادات؛ جانباز ۸ سال جنگ تحمیلی حاضر شدند.

صدرالسادات پس از ۲۶ ماه و ۲۴ روز حضور داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل به درجه جانبازی نائل شد؛ وی هم اکنون جانباز ۵۰ درصد حالت اشتغال امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران است.

خنیفر و هیات همراه در ادامه دیدارشان از خانواده شهدا و جانبازان به منزل جانباز هادی فردآزاد رفتند؛ این جانباز ۵۵ ساله پس از ۷ ماه حضور در منطقه جنگی در عملیات فتح المبین به اسارت نیروهای عراقی درآمد و پس از گذشت ۸ سال و ۴ ماه و ۲۷ روز در مرداد ماه سال ۶۹ به ایران اسلامی بازگشت.

فردآزاد هم اکنون از جانبازان ۵۵ درصد و حالت اشتغال امور ایثارگران شرکت ملی نفت ایران است.

در نهایت خنیفر و هیأت همراه در منزل حسین باقرزاده حاضر شدند. این جانباز گرانقدر که در۱۷ سالگی و با گذراندن ۴۵ روز آموزش سخت توانست به عضویت گروه جنگ های نامنظم درآید، پس از گذشت ۱۴ ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل در عملیات طریق القدس در تپه های الله اکبر از ۸ ناحیه مجروح شد.

وی از جانبازان۳۰ درصد و حالت اشتغال امور ایثارگران شرکت ملی نفت است که با وجود گذشت بیش از ۱۰ سال ازجانبازی به حالت اشتغال ، همکاری تنگاتنگی با مجموعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران دارد.

گفتنی است: طی این بازدید مشکلاتی چون بیکاری فرزندان، پرداخت تسهیلات و ارائه تسهیلات برای خانه دار شدن از جمله درخواست های خانواده شهدا و ایثارگران از منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران و مشاور وزیر در امور ایثارگران بود که هیات بازدیدکننده دستور رفع هر چه سریعتر مشکلات و دغدغه خانواده شهدا و ایثارگران را صادر کردند.

بازدید کنندگان در این مراسم همچنین ضمن استماع خاطرات خانواده شهدا و ایثارگران، با اهدا گل و هدایائی یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.

گزارش خبرنگار nioc حاکی است: مراسم دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان هرساله و همزمان با ولادت حضرت ابوالفضل و روز جانباز برگزار می شود و طی آن علاوه بر تکریم خانواده معظم شهدا و جانبازان، به برخی از مشکلات آن ها نیز رسیدگی می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *