سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

عملیات پاکسازی نشت نفت خلیج مکزیک متوقف شد

شرکت «بریتیش پترولیوم»، غول نفتی بریتانیا با جلب رضایت و رای موافق ایالات متحده و با گذشت نزدیک به سه سال از حادثه ناخوشایند و پرهزینه نشت نفت خلیج مکزیک، تصمیم گرفته است تا به عملیات پاکسازی سواحل آلاباما، فلوریدا، و می سی سی پی خاتمه دهد.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پس از بررسی شرایط سلامت سواحل و عدم وجود هر گونه تهدید آلودگی نفتی باقی مانده از حادثه نشت نفت در خلیج مکزیک، شرکت بریتانیایی بی پی و ایالات متحده نسبت به لغو عملیات فرستادن گشت های منظم BP برای پاکسازی خطوط ساحلی توافق کردند.
سایت خبری «اویل پرایس» نوشت: با گذشت ۳ سال از فاجعه خلیج مکزیک، BP تا کنون ۱۴ میلیارد دلار به عملیات پاکسازی سواحل اختصاص داده است. BP قصد دارد تا با خاتمه جستجوی مستقیم برای کشف لکه های نفتی در سواحل این ایالات، یک تیم پاکسازی به لوییزیانا بفرستد؛ چرا که سواحل این ایالات بیش از سایر نقاط با آلودگی دست و پنجه نرم می کنند.
بر اساس این گزارش، تصمیم برای جلوگیری از گشت زنی در سواحل فوق،  برخی از مردم محلی و طرفداران محیط زیست را متعجب ساخته است؛ زیرا آن ها معتقدند که اثرات نشت هنوز هم در برخی مناطق بسیار قابل توجه است؛ اما ناتالی مورفی؛ ستوان گارد ساحلی در این باره می گوید: میزان آلودگی این سواحل نسبت به قبل بسیار ناچیز است و به مرحله ای رسیده ایم که حتی  همین عملیات پاکسازی می تواند باعث آسیب بیشتری به محیط زیست، زیستگاه و لانه پرندگان و لاک پشت های دریایی شود.
گرچه در مقایسه با سال ۲۰۱۰، بخش وسیعی از لکه های بزرگ نفتی در سواحل آلوده از بین رفته است، اما طرفداران محیط زیست با لغو عملیات پاکسازی در سواحل نامبرده مخالفند؛ زیرا معتقدند لکه های چرب نفتی تنها از نزدیک قابل رویت خواهند بود و هرگز بدون مشاهده از نزدیک نمی توان از پاک شدنشان اطمینان حاصل کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۱۵:۰۷۵۸۷ بازدید