سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ EN

عملیات نادر سیمانکاری چاه های نفت…

رئیس اداره کل سیمان و انگیزش چاه شرکت ملی حفاری ایران از انجام عملیات نادر سیمانکاری در عمق بیش از ۲۱۰۰ متری در میدان نفتی مارون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، منوچهر بیژنی؛ رئیس اداره کل خدمات سیمان و انگیزش چاه ملی حفاری از انجام عملیات موفقیت آمیز سیمان کاری چاه مارون ۴۱۳ خبر داد و گفت : سیمانکاری یکی از سرویس های خدمات فنی است که در چاه های در حال حفاری و بهره برداری ارائه می شود.

وی گفت: این واحد با در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته و بهره گیری از کادری مجرب بزرگترین ارائه دهنده خدمات سیمانکاری انواع جدارها و اسیدکاری چاه های نفت و گاز در کشور است.

رئیس اداره خدمات سیمان و انگیزش چاه، به انجام عملیات سیمانکاری در چاه مارون ۴۱۳ اشاره کرد و گفت: این عملیات با حجم ۱۳۵۰ بشکه دوغاب با وزن ۱۶۰pcf  در عمق ۲۱۷۵ متری با همکاری واحدهای مخلوط و مواد شیمیایی، مهندسی، برنامه ریزی سرویس صنایع و آزمایشگاه سیمان متناسب با شرایط چاه طراحی، برنامه ریزی و با کیفیت مطلوب با همکاری شرکت مناطق نفتخیز جنوب با موفقیت به اجرا در آمد.

بیژنی به بیان عملکرد اداره سیمان و انگیزش چاه پرداخت و گفت: در سال گذشته، ۲۲۳۵ مورد عملیات سیمان و انگیزش چاه توسط کارشناسان و متخصصین این واحد طراحی و به اجرا در آمد که از این تعداد ۱۹۸۵ مورد مربوط به عملیات سیمان و ۲۵۰ عملیات دیگر در بخش انگیزش (اسیدکاری گسترده و ویژه ) بوده است.

وی افزود: همچنین این اداره در سال جاری ۵۸۷ مورد خدمات به چاه های نفت و گاز ارائه کرده است که ۵۳۱ مورد آن سیمانکاری و ۵۶ عملیات دیگر در بخش انگیزش صورت پذیرفته است.

بیژنی به سطح آمادگی نیروها و آموزش آنان اشاره و تصریح کرد: در این واحد ۴۵۰ نیروی متخصص مشغول فعالیت هستند که با همکاری اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی به منظور ارتقاء سطح دانش کارکنان و فراگیری آخرین متدهای آموزشی در سال جاری ۷۶۲۰ نفر ساعت برنامه آموزشی پیش بینی و به اجرا در می آید.

وی به توسعه ناوگان اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از ۷۰ دستگاه تراک سیمان و اسید در حال ارائه سرویس به چاه های نفت و گاز در اقصی نقاط میهن اسلامی است و با برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری ۲۰ دستگاه دیگر به ناوگان شرکت افزوده خواهد شد. همچنین مراحل مناقصه ۱۰ دستگاه دیگر در حال انجام است.

گفتنی است اداره کل سیمان و انگیزش چاه ملی حفاری به شرکت های مناطق نفتخیز جنوب، فلات قاره، نفت مرکزی، اکتشاف، مهندسی توسعه نفت و شرکت های خصوصی در داخل کشور خدمات مورد نیاز سیمان، اسید و نیتروژن ارائه می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ خرداد ۱۳۹۲ساعت: ۰۸:۰۷۷۹۴ بازدید